×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Siguldā apskatāmi Baltijas leļļu meistaru darinājumi

Foto: Sigulda.lvFoto: Sigulda.lv

Līdz 29. martam V Ziemas festivāla ietvaros Siguldas novada Kultūras centrā apskatāma starptautiska leļļu izstāde “Ziemas sapņi”, LA.lv uzzināja Siguldas novada domē.

Tā ir Baltijas autorleļļu un rotaļlietu meistaru ģildes izstāde, kurā būs apskatāmi pēdējos 20 gados tapuši darbi. Ģilde dibināta 2009.gada 6. aprīlī Rīgā kā starptautiska nekomerciāla, brīvprātīga apvienība, kuras sastāvā ir četru valstu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala.

Jau piecus gadus Baltijas ģilde aktīvi piedalās starptautiskās izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Spānijā, Čehijā, kā arī sadarbojas ar dažādām izstāžu zālēm un muzejiem.

Baltijas valstu autorleļļu māksliniekiem ir savs īpašs stils. Igaunijas meistari vairāk darbojas ar tekstilu un izmanto vilnas filcēšanas tehniku. Īpaša ir stilizācija, dažādu formu vienkāršošana un neparasta humora izjūta. Lietuviešu autoriem ir neparasta, tikai viņiem raksturīga, attieksme pret pasaku, fantāziju un mistiku. Latvijas meistari strādā dažādu stilu virzienos – no krāšņā teatrālā un reālistiskā līdz relatīvi stilizētam, turklāt vērojama īpaši individuāla pieeja tēlu veidošanai. Kaļiņingradas apgabala Krievijas mākslinieku darbos jūtama divu – slāvu un rietumu – kultūru savienošanās. Savā daiļradē tie pievēršas ne tikai krievu tautas folklorai, bet arī vecās Prūsijas pasakām un Eiropas mākslas tradīcijām.

Autorleļļu pasaule ir radoša darbnīca, kurā veidojas neparasti tēli un dzimst brīnišķīgas būtnes. Autori veido savas lelles no dažādiem materiāliem, dažādos stilos, tehnikās, ar saviem paņēmieniem un zināšanām, jo vienlaikus viņiem ir jābūt tēlniekiem, gleznotājiem, šuvējiem, frizieriem un butaforiem, labi jāpārzina dažādu materiālu īpašības un atšķirības, jāorientējas pasaules vēsturē un kultūrā.

Ieejas maksa – 2,50 eiro, ID karšu īpašniekiem un bērniem no trīs gadu vecuma – 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+