Tehnika
Auto un moto

Siguldā atklāta jauna tehniskās apskates stacija 16

Publicitātes foto

Svinīgi atklāta Siguldas jaunā tehniskās apskates stacija, kurā pēc atklāšanas sestdien notika šā gada noslēdzošais “Tehniskās apskates nakts” pasākums.

Satiksmes ministrs U.Augulis, uzrunājot klātesošos, sacīja – kamēr bankas un valsts iestādes pēdējos gados ir samazinājušas nodaļu skaitu reģionos, CSDD gājusi citu ceļu un tieši otrādi – stiprinājusi sava pakalpojuma pieejamību reģionos, t.sk. Siguldā, atklājot Latvijā jaunāko tehniskās apskates staciju.

Ministrs atzina, ka staciju novērtēs ne tikai siguldieši, bet arī rīdzinieki, jo tiem jaunā stacija atrodas vien pus stundas braucienā. Turklāt jaunās stacijas atvēršana jau devusi pozitīvu rezultātu, ko apstiprina fakti – to pirmajā mēnesī ir apmeklējuši par 26% vairāk klientu, nekā pērn šajā pašā laika periodā.

CSDD valdes priekšsēdētājs A.Lukstiņš norādīja, ka jauno staciju novērtēs ikviens autovadītājs, jo tajā turpmāk 1 apskates līnijas vietā būs 3 līnijas, tāpēc klientiem pakalpojums būs ērtāks un ātrāks. “Jaunās stacijas telpas ir būtiski ērtākas par vecajām, turklāt tagad arī tehniskās apskates veikšanas process notiek raitāk. Savukārt pagarinātie darba laiki padarīs klientiem ērtāku un vieglāk pieejamu tehniskās apskates veikšanu,” sacīja A.Lukstiņš.

Siguldas un Inčukalna novada domes pašvaldību vadītāji pauda gandarījumu par veiktajām investīcijām novadā, kā arī neslēpa gandarījumu, ka reģionā attīstās uzņēmumi un tiek radītas jaunas darba vietas.

Pēc stacijas atklāšanas notika autovadītāju vidū iecienītais pasākums “Tehniskās apskates nakts”, kas Siguldā norisinājās pirmo reizi.  Kaut arī diena bija iesākusies lietaina, tomēr, laikam ejot, laika apstākļi ar katru stundu sāka uzlaboties. Sākoties stacijas svinīgajai atklāšanai lietus bija pilnībā mitējies, kas cilvēkiem ļāva pilnvērtīgi baudīt “Tehniskās apskates nakti”.

Speciālisti pārbaudīja 191 auto un atklāja lielākus vai mazākus bojājumus 76% transportlīdzekļu. Visbiežāk bojājumi bija saistīti ar bremžu un balstiekārtas sistēmām, kā arī neatbilstošām gaismām.

Ja diagnostikā transportlīdzeklim netika atklāti būtiski bojājumi, klientiem bija iespēja veikt arī auto tehnisko apskati, pirms tam veicot nepieciešamos maksājumus.

“Tehniskās apskates nakts” vecākais auto bija 1988.gada Opel Ascona. Siguldā populārākās auto markas bija Volkswagen (30), savukārt otro un trešo vietu dalīja Audi (27) un Opel (27). Pasākuma vidējais auto vecums – 16 gadi.

Galerijas nosaukums
LA.lv