×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Siguldā atklāta Latvijā pirmā sporta klase (3)

Foto: Aivars LiepiņšFoto: Aivars Liepiņš

Ar sporta stundu Siguldas pilsētas vidusskolā otrdien atklāta Latvijā pirmā klase ar sporta novirzienu, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Sporta stundā kopā 27 “1.s” klases skolēniem piedalījās Latvijas olimpieši – skeletonisti Martins un Tomass Dukuri. Dukuru ģimene topošajiem olimpiešiem uzdāvināja sporta krekliņus un vingrošanas paklājiņus, kas uzreiz likti lietā.

Sporta klases idejas autors ir Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš guvis iedvesmu no Siguldas olimpiešiem, jo īpaši brāļiem Dukuriem un Šiciem, un SIA “Bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda”” valdes priekšsēdētāja Daiņa Dukura iniciatīvas veidot “Ziemas akadēmiju”. Mērķis ir veicināt bērnu fizisko sagatavotību un attīstīt jaunos talantus – topošas Latvijas olimpiešus.

“Siguldas novada pašvaldība ir pieņēmusi vēsturisku lēmumu – izaudzināt Latvijas nākamos olimpiešus. Ņemot vērā nepieciešamos laika un finanšu resursus, ir tikai likumsakarīgi jau šobrīd domāt par profesionālo sportistu pēctecību un šim mērķim efektīvi izmantot visu Siguldas novada sporta infrastruktūru,” klāsta Siguldas novada domes priekšsēdētājs.

Mācību programma paredz, ka “s” klases skolēni no 1. līdz 6.klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus, un katru dienu sāks ar sporta nodarbību. Pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Martins Dukurs “s” klases skolēniem novēl sportojot gūt prieku: “Jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt – tā ir mācība, kas pierādījusies praksē. “S” klases audzēkņi būs ieguvēji, ka mācības un sports būs vienlīdz svarīgs izglītošanās procesā. Lai sportu iemīlētu un tas kļūtu par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, liela loma ir skolotājiem un vecākiem. Svarīgi, lai bērns sajūt atbalstu arī tad, ja kaut kas nesanāk. Manuprāt, jaunizveidotā klase var lepoties ar profesionāliem pedagogiem. Un arī es ar lielāko prieku sniegšu savu atbalstu skolēniem, ja tas būs nepieciešams”.

Ikdienā interešu izglītības nodarbību vadīšanai tiks pieaicināti profesionāli sportisti, un skolēniem būs iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās. Vasarās sporta klases audzēkņi piedalīsies sporta nometnēs. Mācības “s” klasē varēs apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

Plānots, ka, beidzot sākumskolu, fiziski vislabāk sagatavotajiem skolēniem būs iespēja mācības turpināt vispārizglītojošo skolu 7.klasēs un Siguldas “Ziemas akadēmijas” programmā, kas sagatavos nākamos Latvijas ziemas sporta veidu olimpiešus. Skolēniem, kuri tiks uzņemti “Ziemas akadēmijā”, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu sporta aktivitātēm un nepieciešamības gadījumā mācīties pēc individuālās mācību programmas, lai atliktu laiks sportiskajām aktivitātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik man zināms, arī Kudīgā sporta klases ir jau vairāk kā 3 gadus.

  2. Forši, kaut kas jauns, un varbūt tiešām jaunie olimpieši! 🙂

  3. labs gājiens, lai veicas, galvenais vispusīgi un nepārforsēt

Draugiem Facebook Twitter Google+