Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Siguldā atvērs reģionālo biznesa un radošo industriju inkubatoru (1)

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics parakstījis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (turpmāk – LIAA) par reģionālā biznesa un radošo industriju inkubatora izveidi Siguldā, informē pašvaldībā.

Biznesa un radošo industriju inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Siguldas novadā, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi (telpām), konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, ekspertu konsultācijām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu komersantu darbības izmaksām.

Inkubatoru administrēs LIAA, savukārt pašvaldība nodrošinās telpas un izveidos konsultatīvo komisiju, kura ieteiks komersantus to uzņemšanai izslēgšanai no inkubatora, kā arī ieteiks komersantam sasniedzamo mērķi vienam gadam un sniegs novērtējumu par mērķu izpildi.

Biznesa un radošo industriju inkubatora izveidei pašvaldība plāno ēkas Pils ielā 16b pārbūvi, lai nodrošinātu inkubatoru un tā klientus ar ērtām un piemērotām telpām.

Inkubators tiks izveidots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs” pasākuma “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” īstenošanas ietvaros.

Inkubatoram katru gadu līdz 2023.gada 31.decembrim ir jāsasniedz vairāki rādītāji: pirms inkubācijas atbalstu saņēmušo fizisko personu skaitam jābūt vismaz 15; atbalstu saņēmušo komersantu skaitam – vismaz 7 (pirmajā Inkubatora darbības gadā – vismaz 3); nodarbinātības pieaugumam komersantos, kas saņēmuši atbalstu – vismaz 7 pilnas slodzes darbinieki (pirmajā gadā – vismaz 3).

Šobrīd LIAA ir izsludinājis vakanci uz inkubatora vadītāja amatu. Reģionālais biznesa un radošo industriju inkubators Siguldā durvis varētu vērt jau šī gada rudenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uģis laicīgi uzsācis priekšvēlēšanu kampaņu. Jautājums – cik šis kārtējais PR gājiens ir izmaksājis, vēl izmaksās un kāda no tā reāla jēga, izņemot relīzes par “panākumiem” un ķeksīšus ierēdņu atskaitēs?

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+