Latvijā
Kriminālziņas

Siguldā auto ietriecas policijas spēkratā 16

Foto Valsts policija

Šodien, 4.janvārī, pulksten 11:50 Siguldā, Vidzemes šosejas un Jūdažu ielas krustojumā notika sadursme starp policijas dienesta automašīnu “Opel Insignia” un kādu automašīnas “Chrysler” vadītāju, informēja policija.

Policijas dienesta automašīna “Opel Insignia” ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu brauca Rīgas virzienā. Ekipāžai šķērsojot krustojumu ar Jūdažu ielu, notika sadursme ar automašīnu Chrysler. Negadījuma rezultātā automašīnas “Chrysler” vadītājs ietriecās policijas automašīnas sānā.

Valsts policija (VP) norāda, ka šajā gadījumā policistam, neskatoties uz to, ka bija ieslēgtas bākugunis un ieslēgts skaņas signāls, bija jāpārliecinās par drošību uz ceļu, šķērsojot krustojumu pie luksofora aizliedzošā signāla. To nosaka Ceļu satiksmes noteikumu 30.punkts – operatīvā transportlīdzekļa vadītājam jādara viss iespējamais, lai tiktu garantēta ceļu satiksmes drošība. Tāpat otras automašīnas vadītāja pienākums bija dod ceļu operatīvajam transportlīdzeklim, proti, Ceļu satiksmes noteikumu 26.punkts nosaka – ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu, citiem ceļu satiksmes dalībniekiem jādod tam ceļš.

Galerijas nosaukums

Policija šobrīd skaidro precīzus notikušā apstākļus, un tiek skaidrota gan policijas ekipāžas, gan automašīnas “Chrysler” vadītāja atbildība. Negadījumā cietušo nav.

Saistītie raksti
LA.lv