×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Sigulda decembrī plāno uzņemt Eiropas kausu bobslejā un skeletonā

foto: LETAfoto: LETA

Siguldā nākamajā sezonā varētu risināties Eiropas kausa sacensības bobslejā un skeletonā, vēsta Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF).
Sacensības risināsies laika posmā starp 14. un 20.decembri, tomēr oficiālajā kalendārā joprojām atrodama norāde, ka norises vieta vēl nav līdz galam apstiprināta.
Ja sacensības tomēr tiks aizvadītas, bobslejā trasē dosies tikai divnieki, kas veiks divus etapus.
Ja bobslejā Eiropas kausa līmenis ir otrais augstākais, skeletonā tas ir trešais spēcīgākais aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.
Tikmēr Pasaules kausa izcīņā bobslejā un skeletonā nākamajā sezonā būs astoņas sacensības četrās valstīs, divus etapus aizvadot Kēnigszē trasē Vācijā.
Sezonas pirmie trīs etapi risināsies Vācijas trasēs Altenbergā (27. līdz 29.novembris), Vinterbergā (4. līdz 6.decembris) un Kēnigszē (11. līdz 13.decembris).
Sākot jauno gadu, sportisti dosies uz Ziemeļameriku, kur no 7. līdz 9.janvārim spēkosies ASV, Leikpleisidas trasē, bet no 15. līdz 17.janvārim – Pārksitijā, kurā bobslejā notiks divas četrinieku sacensības, bet trasē nedosies divnieki. Savukārt no 22. līdz 24.janvārim Vistleras trasē Kanādā tiks veiktas divas sacensības bobslejā divniekiem.
Atgriežoties Eiropā, sportisti no 5. līdz 7.februārim sacentīsies Sanktmoricā, bet uzreiz pēc tam Īglsas trasē sāksies pasaules čempionāts.
Savukārt sezona no 26. līdz 28.februārim noslēgsies ar vēl vienām sacensībām Kēnigszē trasē.
Pagaidām vēl nav zināms, kuru sacensību laikā paralēli notiks arī Eiropas čempionāts.
Pagājušajā sezonā Latvijai sacensības Kēnigszē nebija pārāk sekmīgas – skeletonā vīriem Martins Dukurs guva otro vietu, pārtraucot astoņu uzvaru sēriju, bet viņa vecākais brālis Tomass bija vien astotais, savukārt bobslejā divnieku sacensībās Oskara Melbārža ekipāža izcīnīja piekto vietu, bet Oskaram Ķibermanim tika 11.pozīcija. Savukārt četriniekiem Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas guva attiecīgi trešo un piekto vietu.
Kā zināms, šī gada pasaules čempionātā skeletonā triumfēja latvietis Martins Dukurs, bet bronzu izcīnīja viņa vecākais brālis Tomass. Tāpat arī Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja M.Dukurs, bet T.Dukurs bija otrais.
Tikmēr Latvijas labākais bobsleja pilots Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pasaules čempionātā divnieku ekipāžām ieguva sudraba medaļu, bet četriniekos viņš kopā ar Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu tika pie bronzas. Tāpat Melbārdis triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā gan divniekiem, gan četriniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+