×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Siguldā lauzīs līgumu ar “Kretingos maistas”; steigšus meklēs jaunu skolēnu ēdinātāju (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Siguldas novada pašvaldība otrdien nolēmusi lauzt līgumu ar uzņēmumu “Kretingos maistas” par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Siguldas pilsētas izglītības iestādēs, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Līgums lauzts, ņemot vērā saņemto informāciju par pārkāpumiem skolēnu ēdināšanā. Otrdien sagatavots paziņojums par sadarbības pārtraukšanu, bet reāli līgums tiks lauzts 24. aprīlī. Iepirkuma rezultātā pašvaldības un “Kretingos maistas” līgums noslēgts 2010.gada novembrī, un tā beigu termiņš bija 2015.gada jūnijs.

Vienlaikus pašvaldība steigšus meklēs jaunu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju trīs izglītības iestādēs – Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas 1.pamatskolā –, kur bērnus ēdināja “Kretingos maistas”.

“Tas, kurš bērnus ēdinās pēc 24. aprīļa, vēl nav skaidrs. Mūsu uzdevums ir atrast jaunu uzņēmumu,” “LA.lv” skaidroja Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa.

Viņa atzina, ka jaunu iepirkumu nav laika sludināt. “Ir noteikumi, kas atļauj pieņemt lēmumus šādās ārkārtas situācijās. Meklēsim pagaidu risinājumu, kas nodrošinās bērnu ēdināšanu šajā mācību gadā. Nākamajā gadā jau bija plānots sludināt jaunu iepirkumu,” atzina novada domes pārstāve.

Siguldas novada domē atzīmē, ka nopietni pārkāpumi “Kretingos maistas” ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā līdz šim nebija konstatēti, izņemot pēdējo pārbaudi šā gada aprīļa sākumā – tad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par konstatētajiem pārkāpumiem sāka administratīvo lietvedību pret uzņēmumu. Pārbaudē konstatēti vairāki pārkāpumi, piemēram, ēdienkarte atšķīrās no tās, kāda ir saskaņota ar skolas medmāsu, ēdieni nenodrošināja skolēnu vecumam atbilstošu ēdienreizes uzturvērtību un personāls neievēroja atsevišķas noteiktās higiēnas prasības.

Pašvaldība arī izteikusi aizrādījumus visu trīs izglītības iestāžu vadītājiem par nepietiekamu ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju kontroli un pieprasījusi paskaidrojumus par radušos situāciju. “Skolu direktoriem jābūt aktīvākiem, uzraugot, kas notiek viņu vadītajās iestādēs, un jāseko līdzi pakalpojumu nodrošinātāju kvalitātei,” uzsver pašvaldības vadītājs Uģis Mitrevics.

Tāpat pašvaldība, ņemot vērā situācijas nopietnību, izdevusi rīkojumu visām novada izglītības iestādēm nodrošināt kontroles žurnālus, kuri nepieciešamības gadījumā būs operatīvi pieejami pašvaldībai. Kontroles žurnālos izglītības iestāžu medmāsām turpmāk būs jāatzīmē pārbaudes rezultāti un gadījumos, ja tiks konstatēti pārkāpumi skolēnu ēdināšanā, par tiem pašvaldība būs jāinformē nekavējoties.

Domājot par jauno mācību gadu, pašvaldība sadarbībā ar skolu vadību strādā pie jauna iepirkuma. Tajā dominēs kvalitāte un pārtikas produktu daudzveidība, ievērojot sezonalitāti, nevis cena. Tāpat jaunais līgums netiks slēgts uz pieciem gadiem, bet gan uz gadu ar iespēju pagarināt, ja skolas un skolēni ar ēdienu kvalitāti būs apmierināti, atzīmē pašvaldībā.

Kā ziņots, lietuviešu uzņēmums “Kretingos maistas”, kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu, vēstīja raidījums “De facto”.

Bērnu vecāku biedrība “Vecāki par izglītību” uzstāja, lai Siguldas dome nekavējoties sāktu procedūru par līguma laušanu ar uzņēmējiem, kas izglītības iestādēm piegādā nekvalitatīvu pārtiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko gan tur meklēs steidzīgi! Sen ir skaidrs-tas pats Elvi arī rīkosies.Bet vispirms būtu gan Raibā suņa ēstuvē iztīrījuši telpas.Tur putekļi un zirnekļu tīkli no griestiem karājas šķīvī.Un nelaipni apkalpo.Es nezināju tur,ka no vitrīnas pašam jāņem saldais.Paskaidrojums nebija patīkams.Tīrai jābūt ne tikai grīdai,lai paceļ acis uz augšu.Putekļu jūra!

  2. Skolām mēs spriedelējam kvalitatīvs -nekvalitatīvs, bet cietumniekus turpmāk baros ar 90% ekoloģisku pārtiku par 1,50 dienā (3 ēdienreizes). Tas jau ir vājprāta kategorijā. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+