×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Siguldā nopostīta tūristu iecienītā sēnīte (11)

Foto: M. ZīvertsFoto: M. Zīverts

Izpostītā skatu vieta Ķeizarskats.

Siguldā, Kaķīškalnā, izpostīta vēsturiska skatu vieta – Ķeizarskats. To pirmdien, 1.septembrī, apskates laikā konstatējuši Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbinieki.

Kā liecina DAP informācija, skatu vietā iepriekš esošais infrastruktūras objekts – sēnītes formā būvētās nojumes konstrukcijas – daļēji sadedzinātas un iegrūstas gravā.

Aprēķināts, ka vandālisma radītie zaudējumi mērāmi 1280 eiro apmērā.

DAP skaidro, ka sēnīte kalpoja kā atpūtas vieta, kur piesēst nogurušajiem ceļotājiem un nesteidzīgi baudīt apkārtnes ainavu un arīdzan kā patveršanās vieta no lietus. Šī skatu vieta jau izsenis ir tūristu vidū ļoti iecienīta un vēsturiski nozīmīga, jo ar to saistās būtiski notikumi Siguldas pilsētas dzīvē.

Dabas aizsardzības pārvalde lūdz atsaukties ikvienu, kam varētu būt kāda informācija par veiktajiem posta darbiem Ķeizarskatā, zvanot uz DAP tālruni 67509545.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Tas ,laikam aizgūts no krieviem- tiem gribas visu glīto ,sakārtoto salauzt,sabojāt. Krievu bērni tikko sāk staigāt ,tā koks rokā, ja nevar panest-māte stiep kādu kociņu,ko pie pirmās izdevības ielikt bēbim rokās….

  2. Tas tikai liecina ,ka arī Siguldā lošu netrūkst . Aunu un plikadīdu izklaides… Nav ne prāta ,ne naudas ,lai atrastu sev interesantas nodarbes ,nemaz nerunājot par ceļošanu, dažādu pasākumu apmeklēšanu.Grāmatas jau gan bibliotēkās var dabūt ,bet loši ,taču,nelasa. Fiziskas aktivitātes-skriešana,peldēšana naudu neprasa, bet loši ir arī mīkstie…

  3. Ticamākais, ka vainīgie vietējie jaunieši. Droši vien tagad lielas saviem draugiem un plāno, kuru vietu sagandēt nākamreiz.

  4. vot kropļi!

  5. Skats uz Gaujas senleju no tās vietas patiešām ir izcili skaists visos gada laikos. Tas posta darbs neko labu par tiem postnešiem neliecina, bet tā sēnīte un tie sēžambluķi taču bija pēdējie sakārņi – vēl Gorbačova laikā darināti! Tā kā tie 1280 eiro varētu drīzāk būt izdevumi par jaunu sēnīti. Pārmetums Dabas pārvaldei – nevajadzēja lieki šķērdēt naudu 70m garā koka kājnieku celiņa izbūvē Gaujas malā Kaķīškalna slēpošanas trases pakājē. Galīgi garām! Pietiktu, ja tajā vietā uzbērtu šķeldu. Atlikusī naudiņa pietiktu sēnītei Ķeizarskatā vai sabrukušo tiltiņu atjaunošanai, vai trepēm tuvākajā apkārtnē. Tiltiņiem pāļus prātīgāk būtu taisīt no betona, lai ilgāk kalpotu!

  6. Tie mani investori no putlerijas.

  7. Zaudējumi – 1280 eiro!!!!! Vai tad tā ietrupējusī sēne bija apzeltīta?

  8. PS. Un tālāk par savu būdu uz vistas kājas neesi bijusi.

  9. neesmu tur bijusi un nav vajadzība pa nomalēm vazāties.

Draugiem Facebook Twitter Google+