Laukos
Bizness

Siguldā notiks konference par ES zinātniskajiem pētījumiem lauku attīstības atbalstam0

Foto LETA

Siguldā ceturtdien, 29. martā notiks zinātniski-praktiskā konference “Eiropas Savienības (ES) zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam”, kurā tiks diskutēts par ES pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Pasākumā piedalīsies ZM parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis, kurš stāstīs par zinātnisko pētījumu lomu nākotnes lauksaimniecības politikā Latvijā. “Veidojot Latvijas lauksaimniecības politiku, jāņem vērā mūsu valstī veiktie zinātniskie pētījumi, atziņas un pieredze. Tas ir svarīgi arī Latvijas zinātnei, lai neizmantojam tādas atziņas, kas varētu būt pretrunā mūsu valsts attīstībai,” pirms konferences norādīja Arnītis.

Konferences dalībnieki ar zinātniskā institūta “Baltic Studies Centre” pētniekiem diskutēs arī par zinātnisko pētījumu saikni ar praksi, mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu situāciju tirgū, finansējuma iespējām piensaimniecības un graudkopības nozarēs, kā arī lauksaimniecisko demonstrējumu veiksmes faktoriem.

Konferences otrajā daļā notiks darbs tematiskās grupās par stratēģijām piensaimniecības un graudkopības nozarēs, Pierīgas reģiona pārtikas sistēmas analīzi no mazo saimniecību un mazo pārstrādes uzņēmumu perspektīvām, kā arī par lauksaimniecisko demonstrējumu piedāvājumu Latvijā.

Konference norisināsies viesnīcā “SPA Hotel Ezeri”, “Ezeros”, Siguldas pagastā, Siguldā, sākums plkst. 11.

Konferenci rīko “Baltic Studies Centre” sadarbībā ar ZM. Pasākumā piedalīsies lauksaimniecības organizāciju pārstāvji, ZM speciālisti, zemnieki, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālisti un finanšu institūciju pārstāvji.

LA.lv