Foto – LETA

Siguldā sešās stundās nolijusi mēneša norma 0

Aizvadītajā diennaktī, 29. jūlijā, laikapstākļus Latvijā noteica anticiklona rietumu perifērija, tomēr dienas otrajā pusē karstajā un mitrajā gaisa masā aktīvi sāka veidoties gubu lietus mākoņi, kas nesa spēcīgas lietusgāzes ar pērkona negaisiem, krusu un krasām vēja brāzmām.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Vakardien Siguldas novērojumu stacijā reģistrētais nokrišņu daudzums sasniedza 122,8 mm, kas izlija pēcpusdienā 6 stundu laikā. Tas ir vairāk nekā visa jūlija mēneša kopējo nokrišņu norma (99,9 mm), informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Visspēcīgākā lietusgāze tika reģistrēta laikā no plkst. 16 līdz plkst. 17, kad stundas laikā izlijušais nokrišņu daudzums sasniedza 83,9 mm, savukārt 113,3 mm izlija laikā no plkst. 16 līdz plkst. 18.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to ir divas reizes pārspēts līdz šim 12 stundu laikā fiksētais maksimālais nokrišņu daudzums Siguldā, kas bija 60,3 mm/12 stundās, reģistrēts 1966. gada 22. augustā.

Šāds liels nokrišņu daudzums ir ekstremāla parādība ne tikai Siguldas novērojumu stacijā, bet arī visā Latvijā kopumā. Līdz šim lielāki nokrišņu daudzumi, kas fiksēti 12 stundu vai mazākā laika periodā LVĢMC novērojumu stacijās, ir bijuši 160,6 mm (reģistrēti Ventspilī 1973.g. 9. jūlijā) un 135,6 mm (reģistrēti Bauskas novērojumu stacijā 1982. gada 14. jūlijā).

Vienu milimetru biezs ūdens slānis rodas vienam kilogramam (vienam litram) ūdens izlīstot uz vienu kvadrātmetru lielas horizontālas virsmas ar nosacījumu, ka šis ūdens nenotek, neiesūcas zemē un neiztvaiko.