×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. augusts, 2013
Drukāt

Siguldā skanēs XXI Opermūzikas svētki


Kristians_Benedikts_12

No 2. līdz 4. augustam Siguldas pilsdrupās norisināsies par ikgadēju tradīciju kļuvušais mūzikas notikums –Siguldas Opermūzikas svētki, arī šogad pulcējot Eiropas un Latvijas operas māksliniekus. Tradicionāli svētku centrā brīvdabas operas oriģināliestudējums – Džuzepes Verdi “Otello”, īpaši pielāgots pilsdrupu estrādei.


Opermūzikas svētku uvertīras koncertā klausītājus šoreiz priecēs pianiste Agnese Egliņa, kas šogad uzstāsies kopā ar izcilo klarnetistu Mārtiņu Circeni un jauno vokālistu Juri Irbi.

Svētkus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem atklās īpašs koncertuzvedums ģimenēm ar bērniem “Mēs mammai un tētim”, kurā skanēs komponista Andra Sējāna dziesmas ar Ineses Zanderes un latviešu tautas dziesmu vārdiem un komponista Jāņa Ķirša dziesmas ar Aspazijas, Raiņa, Māras Cielēnas un Māra Čaklā vārdiem, sakārtotas režisores Lailas Kirmuškas stāstā. Uzvedumā uz skatuves piedalīsies solisti Nauris Indzeris, Sanita Sējāne, Daumants Kalniņš, Laura Štoma un vokālās studijas “Knīpas un knauķi” dziedātāji, kā arī mūziķu sastāvs.

Pēc ilgākām neskaidrībām par galvenā svētku notikuma – operas “Otello” likteni un dziedātāju sastāvu – zināms, ka titullomu sākotnēji tam angažētā pasaulslavenā Latvijas tenora Aleksandra Antoņenko vietā izpildīs starptautiski pazīstamais lietuviešu izcelsmes mākslinieks Kristians Benedikts. Dezdemonas lomā – Norma Fantīni no Itālijas, bet Jago lomā – latviešu publikai jau pazīstamais itāliešu tenors Vitorio Vitelli. Iestudējuma režisors ir Edmunds Freibergs, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, bet Šekspīra laikam atbilstošu tērpu skices darinājusi Ieva Kundziņa. Pie diriģenta pults – izcilais bulgāru izcelsmes diriģents Vladimirs Kiradžijevs no Vīnes.

Kā allaž, gaidīts notikums opermūzikas svētkos ir arī vērienīgais galā koncerts, kurā klausītājus priecēs skaistākie dueti no Dž. Verdi operām “Dons Karloss” un “Trubadūrs”, arī citas skatītāju iemīļotas ārijas un kvarteti.

Solistu sastāvā gruzīnu izcelsmes dziedātāja no Itālijas – Iano Tamara, Klementīne Mergaine no Francijas, Norma Fantīni, dramatiskais Badri Maisuradze no Maskavas Lielā teātra. Koncertā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Nacionālās operas koris un solisti Krišjānis Norvelis un Miervaldis Jenčs.

Opermūzikas svētku laikā varēs baudīt arī virkni bezmaksas pasākumu un koncertu. No 2. līdz 4. augustam Siguldas Jaunās pils dārzā norisināsies Dinas Dubiņas izstāde “Stihiju pārvērtības”. 3. augustā Siguldas Jaunās pils dārzā bezmaksas koncertu sniegs kora māksliniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Evita Pehlaka, bet kamermūzikas koncertā muzicēs pianists Arturs Cingujevs un čellists Valters Pūce, ar saksofona skaņām priecēs Agris Liepiņš. Bezmaksas koncertu “Viņš un viņa” 4. augustā sniegs saksofoniste Ilze Lejiņa un dziedātājs Frederiks Ormēns, kā ar akordeonists Kaspars Gulbis.

VARBŪT NODER

2. VIII 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē XXI starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku uvertīra (Ls 2 un 5).

3. VIII 15.00 Siguldas pilsdrupu estrādē koncertuzvedums bērniem “Mūsu mammai un tētim” (Ls 2 un 3).

3. VIII 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē Džuzepes Verdi opera “Otello” (Ls 10 – Ls 40).

4.VIII 13.00 Siguldas ev. lut. baznīcā Garīgās mūzikas koncerts.

4. VIII 17.00 Siguldas pilsdrupu estrādē XXI starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku galā koncerts (Ls 10 –Ls 40).

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+