×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Siguldā trīs dienas lustīgi svinēs novada svētkus

foto - Letafoto - Leta

Šīs nedēļas nogalē – no piektdienas, 29. maija, līdz svētdienai, 31. maijam – Siguldā svinēs novada svētkus “Sigulda – aizrautības dārzs”, informē novada pašvaldības pārstāve Liene Jurkāne.

Piektdien no plkst.18 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā norisināsies ID karšu četru gadu jubilejas nakts. Pasākuma dalībniekus uzrunās Siguldas uzņēmēji, būs pieejami aizraujoši ID karšu jubilejas piedāvājumi un bērnu atrakcijas. Iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties “Mazā apļa” spēlē un laimēt brīvdienas atrakciju parkā “Lotes zeme” Igaunijā ar “Mile auto” sarūpētu automašīnu “Citroen”.

Aptuveni plkst.21 tiks paziņoti novadnieku balsojuma “Siguldiešu 10 mīlētākie uzņēmumi 2015.gadā” rezultāti. ID karšu 4 gadu jubilejas nakts piedāvās arī krāšņus muzikālos priekšnesumus no grupām “Neon Saturdays”, “MMD”, “The Coconuts”, “De Temps” un “Manta”.

Sestdien pūtēju orķestris “Sudrabskaņa” un Siguldas pagasta orķestris modinās novadniekus ielās, pagalmos, laukumos un novada ceļos. No plkst.12 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā būs “pop-up” stacijas bufete, kur Siguldas novada ēdināšanas nozares pārstāvji piedāvās uzkodas un ēdienus, kas maksās ne vairāk par trim eiro. Uzkodas varēs nobaudīt kādā no trim īpaši iekārtotām ēdināšanas zonām.

Dienas garumā turpināsies orientēšanās spēles “Lielais un Mazais aplis”. Svētkus plānotas svinēt arī ar mielastu, dziesmām, gudrām sarunām, dižošanos, bērnu čalām, alus dziesmām, dančiem, klačiņām un citām lustēm. Dārza saimnieki būs aktieri Juris Kalniņš un Marija Bērziņa.

Plkst.13 Latvijas Slēpošanas savienības 2014./2015.gada sezonas noslēguma apbalvošana distanču un kalnu slēpošanā, snovborda slalomā, kā arī Pasaules sniega dienas speciālbalvu pasniegšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā. Pasākuma laikā darbosies “Brāļu tirgus” – vieta, kur ikvienam būs iespēja savu veco ziemas vai vasaras sporta inventāru un sporta apģērbu samainīt vai pārdot tiem, kam tas nepieciešams.

Plkst.19 Novada svētku gājiens “Sigulda uzzied” no dzelzceļa stacijas laukuma uz Livonijas ordeņa Siguldas pili. Pulcēšanās priekam dziedās folkloras kopa “Senleja”.

Sestdienas vakara noslēgumā plkst.20 Siguldas pilsdrupu estrādē aicinām uz koncertu “Svētku dārzs”, kurā viegli, iedvesmojoši, patriotiski un ar smaida garšu būs iespēja ieskatīties novadnieku svinēšanas ieradumos, stereotipos un kuriozos, kā arī mīlestībā pret Siguldu.

Plkst.21.30 sekos balle ar grupu “Bellacord” un “Radio 7” DJ. Ieejas maksa no plkst.22 būs trīs eiro, bet Siguldas novada ID karšu īpašniekiem pasākums būs bez maksas.

Svētku noslēguma dienā, 31.maijā, Siguldas pils komplekss ielūdz uz novadnieku brokastīm, kur būs iespēja nobaudīt Siguldas novada domes priekšsēdētāja Uģa Mitrevica ceptās pankūkas un nesteidzīgi baudīt kafiju. Par brokastotāju muzikālo labsajūtu rūpēsies atraktīvie jaunie siguldieši no grupas “Neon Saturdays”, savukārt bērnus priecēs aizraujošas atrakcijas – Latvijā garākais piepūšamais slidkalniņš un citi prieki.

Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Mazie deju svētki – divdesmit astoņās dejās Siguldas novada izglītības iestāžu dejotāji izdejos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerta “Līdz varavīksnei tikt” repertuāra dejas.

Novada svētku laikā iespējams apskatīt vairākas izstādes – Siguldas novada Kultūras centrā, un kultūras un mākslas telpā “Siguldas Tornis” skatāma Siguldas novada mākslinieku izstāde “Tālas noskaņas zilā vakarā…”. Izstādē būs skatāmi glezniecības, tēlniecības, foto, grafikas, tekstila un stikla mākslas darbi, kā arī rotas. Siguldas pagasta Kultūras namā apmeklētāji aicināti uz izstādi “Siguldas novada spēks un lepnums – dižģimenes”. Savukārt Siguldas pils kompleksā papīrmākslas darbnīcā “Viktora vēstules” skatāma Siguldas pilsmuižas pasta stacija un izstāde “Siguldas vēsture pastkartēs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+