×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Siguldā uzieta Baltijā dižākā egle (2)

Foto: Dabas aizsardzības pārvaldeFoto: Dabas aizsardzības pārvalde

Vēsturiskajā Krimuldas muižas parkā Siguldā uzieta ne vien Latvijā, bet visā Baltijā lielākā egle – tās apkārtmērs sasniedz 4,61 metru, bet augstums – 45 metrus, informē Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Atsaucoties dabas entuziastu sniegtajai informācijai, Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas speciālisti šonedēļ apsekojuši parku, lai apzinātu tur augošos iespējamos dižkokus.

Brangais koks aug Gaujas nacionālajā parkā, mežā, kas atrodas starp Krimuldas baznīcu un Krimuldas pili, dabas lieguma zonā. Speciālisti lēš, ka dižais koks ir aptuveni 150 gadus vecs.

Koku apsekoja arī atklātā sabiedriskā fonda “Dabas retumu krātuve” pārstāvis Ansis Opmanis, kurš apstiprināja, ka Siguldā aug Baltijā lielākā egle, kas turklāt ierindojama arī starp 30 Eiropā dižākajām eglēm.

Dabas eksperts informēja, ka Igaunijā zināmās lielākās egles apkārtmērs ir 3,52 metri, savukārt Lietuvā – 3,89 metri.

Informāciju par egli ievietos dabas datu pārvaldības sistēmā “Ozols”. Tuvākajā laikā speciālisti attīrīs teritoriju ap koku, kā arī izvietos attiecīgas marķējuma zīmes, zaļās ozollapiņas, kas apliecina koka piederību valsts nozīmes dabas pieminekļu statusam.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti atzīst, ka Krimuldas muižas parks ir bagāts seniem un dižiem kokiem – gan eglēm, gan priedēm. Egļu vecums te lēšams ap 150 gadiem, savukārt priedes esot pat 250 gadīgas un vecākas.

Vēsturiski Krimuldas muižas parks bijusi iežogota teritorija, mūsdienās tur labi saglabājies taku tīkls, kā arī bioloģiskā daudzveidība.

DAP pateicas visiem dabas mīļotājiem un entuziastiem, un aicina arī turpmāk informēt par dabas bagātībām Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būs ierēdņiem atkal iemesls prēmijām!? 🙂
    Bet attēlā redzamie nav nemaz atklājēji! Īstie vispār ir noklusēti…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.8
Alūksne +17.6
Daugavpils +20
Saldus +19
Liepāja +17.8
Jelgava +22
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +20
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+