Latvijā
Novados

Siguldas dome pirks zemi olimpiskā ciemata būvniecībai0


Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.
Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.
Publicitātes foto

Lai izpildītu kritērijus un kandidētu uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, Siguldas dome šodien nolēma pirkt zemi olimpiskā ciemata būvniecībai – tā šovakar informēja “LNT ziņas”.

Piecus ar pus hektārus plašu teritoriju, pašvaldība no Evaņģēliski Luteriskās draudzes pirks par 230 tūkstošiem eiro. Šim mērķim aizņēmums netiks ņemts.

Siguldas domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics “LNT ziņām” stāstīja, ka ir atrasta iespēja iegādāties šo zemes gabalu no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Šī gada budžetā jau paredzēti 30% nepieciešamās summas savukārt nākamgad tiks ieplānoti atlukušie 70%.

Saistītie raksti

Atbalsts vai garantijas no valsts šim mērķim neesot paredzētas. Valdība varētu lemt tikai par atbalstu pašas kamaniņu trases pārbūvei, bet olimpiskais ciemats esot pašvaldības ziņā, tā “LNT ziņām” skaidroja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Olimpiešu vajadzībām paredzēts būvēt vismaz sešas daudzdzīvokļu mājas, to darīs privātais investors, kas pēc olimpisko spēļu beigām dzīvokļus varētu pārdot vai izīrēt. Savukārt pašvaldība plāno būvēt ēku, kas pēc olimpiskajām spēlēm kalpos kā pašvaldības bērnudārzs. Būvniecības darbi varētu tikt sākti ne agrāk kā 2022 gadā.

LA.lv