×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Siguldas gaisa trošu vagoniņu atzīst par lietošanai drošu; otrdien tas atsāks darbu (1)

Foto: tourism.sigulda.lvFoto: tourism.sigulda.lv

Siguldas gaisa trošu vagoniņš neatkarīgā ekspertīzē atzīts par lietošanai drošu, un otrdien, 23. septembrī, tas atsāks darbu, informē Siguldas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne.

Neatkarīgo ekspertīzi vagoniņa automātiskās vadības sistēmai pasūtīja Siguldas novada pašvaldība, lai pārliecinātos par gaisa trošu ceļa ekspluatēšanas drošību. Ekspertīze pasūtīta pēc septembra sākumā notikušā negadījuma pie platformas Krimuldas stacijā, kur vagoniņš, uzsākot kustību, sasvērās.

AS “Inspecta Latvia” veiktā ekspertīze, kuras laikā analizēta dokumentācija un veikta automātiskās elektriskās vadības sistēmas apskate, apliecina, ka gaisa trošu ceļa elektriskā vadības sistēma ir darbspējīga, apgalvo pašvaldībā.

Iepriekš slēdzienā atklātas nepilnības, kas saistītas ar optiskā devēja darbību pieturvietā “Krimulda”. Ierīce pēc pēdējās vagoniņa apkopes 3.septembrī bija nepareizi noregulēta, kā rezultātā vagons nepareizi apstājās pieturvietā, skaidro Jurkāne.

SIA “LGK atrakcijas” pārstāvji 15. septembrī Siguldas novada pašvaldību informēja, ka optiskais devējs pieturvietā “Krimulda” ir nomainīts, kā arī uzlaboti vagoniņa demferi, kas stabilizē iebraukšanu stacijā.

Pašvaldībā atzīmē, ka Siguldas novada pašvaldība katru gadu no SIA “LGK atrakcijas” pieprasa no sertificēta pakalpojumu sniedzēja atzinumu par gaisa trošu ceļa nesošās troses stāvokli un drošu tās lietošanu, kā arī savas darbības apdrošināšanu, kas saistīta ar paaugstinātas bīstamības iekārtas ekspluatēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cerams, ka gumijlēcēju klubs nevienu ar to nenobendēs!

Draugiem Facebook Twitter Google+