×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Siguldas ievas uzzied arī ziemā

Sigulda3_5

Pamatīgais sals svētdien nebija šķērslis, lai kuplā skaitā svinētu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanu tās vienīgajā partner
pilsētā Siguldā.

Baudīt svinību krāsainos pasākumus visas dienas garumā kopā ar ģimenēm bija ieradušies vairāki simti siguldiešu un viesu, piedāvājumu vērtējot kā pārdomātu un saistošu.

Jau pēc pusdienlaika Siguldas dzelzceļa stacijā cilvēki pulcējās, lai īpašā, Turaidas Rozes līgavaiņa Viktora vārdā nosauktā pastā uz pašgatavota papīra rakstītu vēstuli – sūtīt varēja uz jebkuru pasaules malu. Līgatnietes, logopēdes Vitas Siliņas bērnudārza audzēkne izmantojusi izdevību nosūtīt vēstuli vecmāmiņai uz Latgali. Tikmēr Vita priecājās par tikko apmeklēto tekstilmākslinieces Inetas Vecenānes darbu izstādi “Vilnas un dzintara pavedienā” mākslu skolā “Baltais flīģelis”, kā arī par silto un skaisti atjaunoto staciju un arī par turpat negaidīti sastapto kultūras ministri.

Īpašā viešņa, ES Izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu pateicās siguldiešiem par padarīto darbu un atzina ‒ Sigulda viņai tā iepatikusies, ka atgriezīšoties šeit arī brīvdienās. Kultūras ministre Dace Melbārde atzina, ka Sigulda ar tās mantojumu un tradīcijām pelnīti varot justies kā Eiropas kultūras galvaspilsēta, jo tajā ievas ziedot ne vien pavasarī, bet simboliski arī siguldiešu kultūrā.

Siguldas Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte “Kultūrzīmēm” pauda lepnumu, ka lielākā daļa paveiktā ir pašu siguldiešu – mākslinieku un mūziķu – radīts. Daudzi bija sajūsmā par mākslinieka Arta Dzērves iespaidīgo video uz stacijas sienas un mūziķa Kaspara Tobja dzīvajā sniegumā izpildīto “Koncertu septiņiem sintezatoriem”. Uzņēmēja Dzintra Elberte smej, ka Siguldas kultūras pasākumus ir ar mieru apmeklēt gan plūdos, gan salā. Kādreizējā Siguldas izpildkomitejas priekšsēdētāja, pensionāre Millija Kirtovska kopā ar dzīvesbiedru atminas, ka padomju laikos, lai noslēgtu Siguldas sadraudzības līgumu ar Vācijas pilsētu, bija vajadzīga speciāla atļauja. “Tagad esam brīvi, un galvenais, lai mums ir stipra kultūra,” priecājās Millija. Divu bērnu mamma Inese Tobe priecājās par Pils un Raiņa ielu malā izveidotajām Agneses Melbārdes veidotajām “gaismas siltumnīcām”, īpaši patikušas “ieziemotās” sudraba zivtiņas pie kultūras nama. Oliņu ģimene atzinīgi vērtē faktu, ka Siguldas Livonijas ordeņa pilī vakarpusē veidotā izrāde jeb kultūras un mākslu elektrostacija ilgusi stundas ceturksni – tieši tik, lai sala dēļ mazie vērotāji nezaudētu interesi par milzu “kultūras ģeneratoru” un tā Visumā sūtīto siguldiešu kultūras enerģiju, kā arī vienīgo dāvinājumu no ārzemēm, radošās kompānijas “Picto Facto” lielformāta gaismas instalācijām.

Radoša saliņa bija arī Siguldas novada kultūras centrā, kur visu dienu darbojās siguldiešu grupas “Dzelzs vilks” darbistaba. Lieli un mazi pēc sirds patikas apdrukāja krekliņus un somas ar mākslinieces Viviannas Marias Staņislavas radītajiem vilciņiem, latvju zīmēm un Siguldas simboliku, kā arī garšoja kultūras nama vadītājas Daces Plešas karsto piparmētru tēju un saldās pankūkas. Vakarā apvienība “Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestris” koncertā aicināja novērtēt viņu jaunākā, dainu iedvesmotā albuma “Kālabad” atklāšanas koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+