×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Siguldas Ķeizarskatā atklāta atjaunotā “sēnīte”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Siguldas Ķeizarskatā 30.oktobrī svinīgi atklāja atjaunoto tūrisma  infrastruktūras objektu – sēnītes formā veidoto nojumi ar soliņu. Šo vēsturisko tūrisma infrastruktūras objektu izdevās atjaunot pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Naudiņa pūliņiem un Latvijas kūdras ražotāju asociācijas ziedotajiem 1500 eiro, informē pašvaldībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš atklāšanā atzina, ka priecājas par tik ātri un kvalitatīvi paveikto darbu. Septembrī, uzzinot par posta darbiem Ķeizarskatā, Naudiņš uzrunāja uzņēmējus, aicinot ziedot līdzekļus Gaujas nacionālā parka un Siguldas simbola atjaunošanai. Paužot gandarījumu par Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas atsaucību, ministrs uzsvēra, ka šis ir labs piemērs valsts un uzņēmēju veiksmīgai sadarbībai kopīgu mērķu īstenošanā.

Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas izpildirektore Ilze Ozola atklāšanā minēja, ka uzņēmums ne tikai rok kūdru, bet arī iegulda līdzekļus dažādu dabas tūrisma infrastrukrūras objektu izbūvēšanā un atjaunošanā, piemēram, Cenas tīreļa laipas un skatu torņa atjaunošanā. Šoreiz prieks, ka varēja līdzēt atjaunot vēsturiskās skatu vietas labiekārtojumu – nojumi sēnītes formā, informācijas stendu un drošības barjeru kraujas malā.

Ar patīkamo notikumu klātesošos uzrunā sveica arī Dabas aizsardzības pārvaldes  ģenerāldirektore Sandra Bērziņa. Viņa uzsvēra, ka šajā siguldiešu un tūristu iemīļotā vietā vienmēr ir bijusi rosība. Bet šodien tā ir īpaša – Beites kraujā atgriezusies “sēnīte”.

Simboliskā pateicībā par ieguldījumu kultūrvēsturiskā objekta atjaunošanā Naudiņš un Ozola dāvanā saņēma  citu Siguldas simbolu jau kopš 18. gadsimta – amatnieku darinātu ceļotāju spieķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+