Latvijā
Novados

Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā0


Gaujas senleja Siguldā.
Gaujas senleja Siguldā.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Siguldas novada pašvaldība mēģinās izsolīt zemi viesnīcas būvniecībai pilsētā, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē.

Lai veicinātu pilsētas publiskās apbūves zonas attīstību un nepieciešamo pakalpojumu infrastruktūru, pašvaldība nodevusi atsavināšanai 2598 kvadrātmetrus lielu nekustamo īpašumu ar nedzīvojamu ēku Jāņa Poruka ielā 12A.

Zemes gabals robežojas ar izcilām dabas un pilsētvides teritorijām – Gaujas senieleju, Svētku laukumu un teritoriju ap gaisa trošu vagoniņa staciju.

Nekustamā īpašuma izsole notiks 26.augustā plkst.15, Siguldas novada pašvaldības Siguldas pagasta Kultūras nama Deputātu zālē. Nekustamā īpašuma sākumcena noteikti 111 000 eiro.

Pirms izsoles pieteikuma iesniegšanas dalībniekiem jāiemaksā dalības maksa 100 eiro apmērā un jāiesniedz nodrošinājums 11 100 eiro. Izsoles solis noteikts 5 000 eiro apmērā. Īpašuma apskate tiks organizēta 30.jūlijā, informēja pašvaldībā.

Saskaņā ar pēdējo gadu tūrisma datiem, katru gadu stabili pieaug apmeklētāju, kā arī nakšņotāju skaits, jo Siguldas novads ir ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski atpazīstams un apmeklēts tūrisma galamērķis ar kvalitatīviem un ilgtspējīgiem tūrisma produktiem. Lai veicinātu tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu nozares izaugsmi, pašvaldības dome noteikusi, ka pārdodamajā zemes gabalā jāveic tūrisma jeb viesnīcas būvniecība.

Īpašuma īpašniekam, lai nodrošinātu Gaujas senielejas pieejamību un nekustamā īpašuma labāko arhitektonisko un funkcionālo risinājumu, kas ar savu vizuālo veidolu papildinātu apkārtējās vides unikalitāti un tajā iekļautos, būvprojektēšanas sagatavošanās darbu laikā 1,5 gadu laikā no zemes iegādes brīža būs jāveic skiču konkursa organizēšana.

Tāpat attīstītājam jānodrošina dabas un kultūrvides kvalitatīvas izmantošana, jo zemes gabals robežojas ar dabas vai daļēji pārveidotas dabas teritorijām, respektējot apkārtējās vides unikalitāti – Gaujas senielejas tiešo tuvumu. Tāpat zemes īpašniekam būs jāveic būvniecības ieceres publiskā apspriešana.

Saistītie raksti
Ja kāds no pašvaldības izvirzītajiem nosacījumiem netiks īstenots, pašvaldībai būs tiesības vienpusēji izbeigt pirkuma līgumu, norādīja pašvaldībā.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem datiem, 2018.gads Siguldā bijis stabils tūrisma nozares izaugsmes gads, pārsniedzot pat tos rādītājus, kādi bija sasniegti pirms nozares krīzes. No kopējā ārvalstu tūristu skaita, kas apmeklējuši Latviju, Siguldā pērn nakšņojuši 1,6%, tādējādi Siguldas novads ieņem ceturto vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā: Rīgā tiek uzņemti 77,1% viesu, Jūrmalā – 8,5%, Liepājā – 1,8% – un Daugavpilī – 1,4%.

LA.lv
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
„Baltijas ceļa” atceres pasākumu laikā Rīgā ierobežos satiksmi
4 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: Baltija bija Hitlera dāvana Staļinam 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Štālbergs par Latvijas jaunatnes basketbola sistēmu – jānosaka prioritātes
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
1 stunda