×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Siguldas novadā šogad rekordskaits jaundzimušo

Foto: AFPFoto: AFP

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā ir sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – 2014. gada pirmajā pusgadā Siguldas novadā reģistrēti 136 jaundzimušie – par 15 mazuļiem vairāk nekā šajā laika periodā pērn, informēja Siguldas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jurkāne.

Viņa norāda – jau kopš 2006. gada Siguldas novadā dzimstības un demogrāfiskie rādītāji ir ar pozitīvu tendenci.

“Siguldas novadā jau vairākus gadus pēc kārtas pieaug dzimstības rādītāji. Šī gada pirmajā pusgadā dzimstības rādītājs ir vēl nebijis – par 15 mazuļiem vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā un par 28 bērniem vairāk nekā 2012. gada pirmajā pusgadā. Dzimstības pieaugums un tas, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem – pērn atvērām jaunu sākumskolu, šī gada sākumā durvis vēra vēl viens jauns bērnudārzs, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijai un Allažu pamatskolai tiek gatavoti renovācijas tehniskie projekti. Jaunās novadnieku ģimenes atbalstām ar vienu no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā 320 eiro apmērā, arvien plašāku pašvaldības atbalstu var saņemt arī ģimenes, kas iesaistījušas daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā,” stāsta Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Šā gada pirmajā pusgadā piedzimuši 67 zēni un 69 meitenes. Visvairāk bērnu piedzimuši maijā (32), bet vismazāk – februārī (16). Populārākie vārdi meitenēm bijuši Estere un Emīlija, bet zēniem – Marks un Tomass. Neparastākie vārdi: Ada, Dženifera, Elīsija, Gerda, Ketrīna, Otīlija un Rainers.

Kopš 2012. gada Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics svinīgā pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā” sveic novadā mazos siguldiešus un viņu ģimenes. Mazie novadnieki kā dāvinājumu no pašvaldības saņem īpaši veidotas monētas, kurās iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2014. gada pirmajā pusgadā dzimušie mazuļi un viņu ģimenes tiks godinātas 9. augustā.

Jāatzīmē, ka portāla NeoGeo.lv pētījums liecina – Sigulda ir vienīgā no 20 pēc iedzīvotāju skaita lielākajām Latvijas pilsētām, kurā kopš 1990. gada ir lai arī neliels (+1%), tomēr iedzīvotāju pieaugums, nevis kritums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+