×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Siguldas Opermūzikas svētku fokusā Marina Rebeka un Verdi “Masku balle”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 18. februārī Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un biedrības “Siguldas Opermūzikas svētki” valdes loceklis un XXIV Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns parakstīja sadarbības līgumu.

No 29. līdz 31. jūlijam gleznainā Siguldas pilsdrupu estrāde un Siguldas pils komplekss kļūs par greznu ietvaru XXIV Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules Ceturtdien, 18. februārī Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un biedrības “Siguldas Opermūzikas svētki” valdes loceklis un XXIV Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns parakstīja sadarbības līgumu.

No 29. līdz 31. jūlijam gleznainā Siguldas pilsdrupu estrāde un Siguldas pils komplekss kļūs par greznu ietvaru XXIV Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus. Lai vienotos par sadarbību pasākuma organizēšanā,

Parakstot līgumu, abas iesaistītās puses pauda gandarījumu par sadarbību un gaidāmajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem.

Dainis Kalns izteica prieku par operas zvaigznēm, kuras šovasar būs dzirdamas Siguldā: “Katru gadu Siguldā viesojas opermūzikas zvaigznes, kuras varam dzirdēt labākajos pasaules operas namos. Šogad īpašs būs Opermūzikas svētku Galā koncerts, kurā piedalīsies mūsu Marina Rebeka. Opermūzikas svētkos pirmo reizi uz svētku skatuves kāps fascinējošs soprānu trio no Itālijas “Appassionante”, kura trīs dāmas – Stefānija, Mara un Džordža – nebaidās parādīt publikai savu juteklismu mūzikā, kā arī vizuālajā izskatā, viņas ir modernas, spara pilnas un seksīgas, un viņām piemīt spēja klasiskās mūzikas skaņas pārvērst aktuālos un mūsdienīgos hitos. Tāpat šajos Opermūzikas svētkos skatītājus gaida arī atkalredzēšanās ar Francijas pārstāvi Filipu Do un mūsu Latvijas operas māksliniekiem.”

“Sigulda dzīvo ar aizrautību sportā, kultūrā, izglītībā un sabiedriskajā dzīvē. Kultūrā mūsu lielā vērtība ir Opermūzikas svētki. Mēs esam gandarīti turpināt sadarbību ar Daini Kalnu. Visas šīs vasaras garumā Sigulda aicinās mūzikas un kultūras baudītājus uz krāšņiem pasākumiem – Vasaras saulgriežiem Turaidā, muzikālajām brokastīm Jaunās pils dārzā, daudziem citiem kultūras notikumiem, arī ar pirmo Skaņas un garšas festivālu, un, protams, ar kulmināciju – nozīmīgu Siguldas un visas Latvijas kultūras dzīves notikumu – Siguldas Opermūzikas svētkiem,” pauda Uģis Mitrevics.

Siguldas Opermūzikas svētku apmeklētājiem šovasar būs iespēja apmeklēt izcilus opermūzikas koncertus:

Piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19 svētku atklāšanas koncertā Siguldas Jaunās pils dārzā piedalīsies solisti Dināra Rudāne, Irma Pavāre, Miervaldis Jenčs, Juris Ādamsons, Marta Sudraba un Gints Bērziņš.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst.15 ikviens aicināts apmeklēt koncertu “Jaunie talanti” Siguldas Jaunās pils dārzā.

Sestdien plkst. 21 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks krāšņs Dž.Verdi operas “Masku balle” brīvdabas oriģināliestudējums. Diriģents: Vladimirs Kiradžijevs, režisors: Edmunds Freibergs, scenogrāfs: Aigars Ozoliņš. Lomās: Barbara Havemane (Francija), Jānis Apeinis, Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis, Andžela Goba, Kristīne Gailīte, Rihards Mačanovskis un citi.

Svētdien, 31. jūlijā, plkst.13.Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, tajā pašā dienā plkst.18 – Galā koncerts “Marina Rebeka Siguldā” Siguldas pilsdrupu estrādē. Koncertā piedalās: Marina Rebeka (Latvija), soprānu trio no Itālijas “Appassionante”, Filips Do (Francija) un Latvijas operas mākslinieki Margarita Vilsone, Kalvis Kalniņš, Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Irma Pavāre u.c. Diriģents: Atvars Lakstīgala. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Šobrīd jau uzsākta biļešu tirdzniecība uz Dž.Verdi operas “Masku balle” brīvdabas oriģināliestudējumu un Galā koncertu “Marina Rebeka Siguldā”, informēja rīkotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+