×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Siguldas opersvētkos – «Traviata»


kalns_leta

Kaut arī laukā vēl puteņo, vakar Dainis Kalns pavēstīja, ka augustā Siguldā gaidāmi jubilejas opermūzikas svētki. Tie nu jau 20. reizi no 3. līdz 5. augustam norisināsies Siguldas pilsdrupu estrādē.

 

Par vienu no īpašajiem notikumiem solās kļūt Džuzepes Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums ar reti sastopamu duetu – pasaulē pieprasītāko latviešu operdīvu Maiju Kovaļevsku Violetas Valerī lomā un harismatisko, pasaulē atzīto un aizvadītajos opersvētkos klausītāju sirdis iekarojušo tenoru Pavolu Bresliku Alfrēda Žermona lomā. Slovāku tenors patlaban uzskatāms par pasaulē pievilcīgāko šīs lomas interpretu. Žorža Žermona lomā iejutīsies opermūzikas leģenda spāņu baritons Huans Pons. Pārējās lomās dzirdēsim Krišjāni Norveli, Guntaru Ruņģi, Kristīni Zadovsku, Antru Bigaču un citus mūsu dziedātājus. Skatuves dekorācijas veidos viens no spilgtākajiem latviešu jaunās pasaules scenogrāfiem Reinis Suhanovs, kurš 2010. gadā ieguva “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā “Gada scenogrāfs”. Kostīmus veidos Ieva Kundziņa. Pie diriģenta pults stāsies bulgāru profesors no Vīnes Vladimirs Kiradžijevs, kurš Siguldas opermūzikas svētkos viesojies jau divpadsmit reizes un kuru Dainis Kalns sauc arī par savu padomdevēju ne vien operas pasaules māk-slinieciskajās, bet arī finanšu lietās.

 

Jāteic, vajag lielu atļaušanos un uzdrīkstēšanos, lai ķertos pie “Traviatas”. Jo šī opera ir tik zināma, ka nav viegli atrast kādu jaunu, svaigu “odziņu”. Uzveduma režija uzticēta Nacionālā teātra režisoram Edmundam Freibergam, kura “pūrā” ir gan “Parīzes dievmātes katedrāles” Operā un vairāku muzikālu izrāžu režijas Nacionālajā teātrī, taču šī viņam būs pirmā saskare ar klasisko operu.

 

“Traviata” ir stāsts par skaistu, bet sabiedrības nicinātu mīlestību,” sacīja Edmunds Freibergs. “Un režisora pienākums ir palīdzēt izstāstīt šo stāstu skaidri un saprotami, ļaujot skatītājiem baudīt mūziku.”

Otrs notikums solās būt galā koncerts, kas, Daiņa Kalna vārdiem runājot, neatpaliks no Metropolitēna 125 gadu jubilejai veltītā. Siguldā uzstāsies daudzu opermīļu vērtējumā pirmais dramatiskais tenors pasaulē mūsu Aleksandrs Antoņenko, kura rīcība esot patiesi cēla – augustā viņam jādzied Veronā, taču opermūzikas svētku dēļ viņš uz pāris dienām ieradīsies Latvijā. Galā koncertā dziedās jaunā itāļu megazvaigzne Rafaela Andželeti, Filipe Do no Francijas, Marijas teātra solists Jevgeņijs Akimovs, pasaulslavenais Džons Veigners no Austrālijas, starptautiski atzītu konkursu laureāte Klementīne Margēna no Francijas, kā arī mūsu Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis, Rīgas Doma zēnu koris, svētku orķestris un koris. Pie diriģenta pults stāsies Aleksandrs Viļumanis, kurš Siguldā diriģējis piecpadsmit operas un sešpadsmit galā koncertus.

Jau ar šodienu ir nopērkamas biļetes, kuru cena ir no 2 līdz 40 latiem. Dainis Kalns neslēpa, ka jau tagad par biļetēm interesējas opermūzikas cienītāji no kaimiņvalstīm Igaunijas, Somijas un Krievijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+