Latvijā
Novados

Siguldas pagastā gāzes sprādzienā sagruvusi dzīvojamās ēkas siena0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto LETA

Siguldas pagastā vakar,8.augustā, noticis gāzes sprādziens, kura rezultātā sagruvusi dzīvojamās mājas siena, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst. 21.13 tik saņemts izsaukums uz Siguldas novada Siguldas pagastu, kur kādā dzīvojama mājā gāzes noplūdes rezultātā noticis sprādziens. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sprādziena rezultātā noticis ēkas nogruvums 200m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki, kuri nodoti NMPD mediķiem.

Ugunsdzēsēji glābēji veica teritorijas norobežošanas darbus un plkst. 23.39 darbi tika pabeigti.

Tāpat vakar plkst. 14.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg viesntāvu dzīvojamās mājas jumtas ar izbūvētu mansardstāvu 100m2 platībā.

Plkst. 18.27 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama arī Rīgā. Plkst. 15.10 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz kādu daudzīvokļu māju Rīgā, kur bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daudzstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem deg sadzīves mantas 1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 15.43 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 69 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv