Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
24. marts, 2016
Drukāt

Siguldas pils stallī atklātas amatnieku darbnīcas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 25. marta Siguldas pils kompleksa rekonstruētajā staļļa ēkā ikviens interesents aicināts apmeklēt rotkaļu, tekstila, ādas un tradicionālo Siguldas spieķu darbnīcas, kā arī izstāžu galeriju, kurā būs skatāmas oriģinālas amatniecības un mākslas izstādes, LA.lv uzzināja Siguldas novada domē.

Amatnieku darbnīcā “Baltu rotas” apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja vērot, kā rotaslietas darina Siguldas rotkaļi Inita un Vitauts Straupes, kuri ar šo arodu nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadu. Darbu pamatā ir seno Baltu tautu rotu bagātības – forma, raksti un stāsts. Darbnīcā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar rotu kolekcijām, kā arī paši varēs iesaistīties radošos procesos, izgatavojot sev nelielu suvenīru.

Mājas tekstila darbnīcā apmeklētāji varēs piedalīties kopējā paklāja aušanā un vērot, kā audums tiek austs vairāku gadsimtu senā tehnikā. Darbnīcā varēs iegādāties dažādus tekstila mākslinieces Gundegas Vanagas-Janbergas mājas tekstila izstrādājumus.

Ādas arteļa darbnīcā tiks demonstrēts, kā top darinājumi no ādas, kā arī ikviens pats varēs izveidot nelielus suvenīrus – jostiņas, atslēgu piekariņus un grāmatzīmes. Tradicionālo Siguldas spieķu darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot 200 gadu seno spieķa izgatavošanas procesu un pašiem radīt savu Siguldas spieķīti.

Paralēli darbnīcām līdz 24.aprīlim Siguldas pils kompleksā ikviens var apmeklēt “John Neeman Tools” izstādi, kurā pirmo reizi būs iespēja klātienē apskatīt Latvijas meistaru pamatīgos, rokām darinātos kokapstrādes darbarīkus, cirvjus un nažus, kas iemantojuši atzinību gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Lieldienās, apmeklējot pirmo šūpoļu festivālu “Latvija šūpojas Siguldā””, ikviens aicināts iegriezties arī amatnieku darbnīcās – tās apmeklētājiem būs pieejamas arī svētkos. No 25. līdz 28.martam izstādes un darbnīcu darbalaiks būs no plkst. 11 līdz 17, 29.martā – slēgts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā, varēs apskatīt veselus trīs cirvjus un četrus nažus..Nekā tur nebija no tās“John Neeman Tools” izstādes.

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+