×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

“Siguldas tornī” atklās Vitolda Kucina darbu izstādi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Kultūras un mākslas telpā “Siguldas tornis”, Siguldā no 13. septembra līdz 13. oktobrim būs apskatāma mākslinieka Vitolda Kucina darbu izstāde “Paralēlās pasaules”.

Mākslinieks savā autortehnikā gleznojot uz dabīgā zīda, to apvieno ar dažādiem caurspīdīgiem, gaismu atstarojošiem atspulgiem un reljefiem. Arī dabu vērojot, mākslinieks to attēlo savā īpašā skatījumā, pietuvinot vizuālo materialitāti dabas elementu materialitātei, faktūrām, atspulgu kontrastiem. Tas labi redzams Saulkrastu saulrietu ciklā.
Izstādē būs arī izstādīts atjaunotais Imanta Ziedoņa dižkoku atbrīvošanas grupas karogs, kurš arī atbilst izstādes koncepcijai-paralēlās pasaules. Karoga oriģināls, ko mākslinieks, darbodamies dižkoku atbrīvošanas grupā pēc Imanta Ziedoņa aicinājuma bija gleznojis 1982. gadā, tika ielikts Bastejkalnā nošautā kinooperatora Andra Slapiņa zārkā. Tagad karogs ir atjaunots pēc kinorežisora Zigurda Vidiņa aicinājuma, kurš par dižkoku atbrīvošanas grupu uzņem filmu.
Mēs dzīvojam šajā realitātē, mākslinieks vedina mūs domāt un skatīties plašāk, smalkās kultūras refleksijās, vizualizējot NETVERAMO GARĪGUMU, kas pastāv mūsu tautā un pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+