×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Siguldieši stāv garā rindā pēc jaunajām pilsētas kartēm (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Plašu rezonansi sabiedrībā guvušas debates par Rīdzinieka kartēm, kuras Rīgas dome par vairāk nekā 700 eiro nolēmusi arī tirgot tiem, kuri nav rīdzinieki.
Tikmēr šādas kartes jau vairākus gadus darbojas arī Siguldā. Šobrīd to drošība uzlabota un siguldieši pēc jaunajām kartēm stāv pat rindā.

Jaunās siguldiešu kartes izsniedz divās vietās, un abās veidojas rindas. Pirms vairākiem gadiem ieviestās kartes, kas dod dažādas priekšrocības, tagad tiek nomainītas pret modernākām.

Jaunā karte ir ar tās īpašnieka fotogrāfiju – šis jauninājums ieviests pēc uzņēmēju lūguma, lai atlaides saņemtu tiešām tikai siguldieši.
Laura Skrodele, Siguldas Attīstības aģentūras direktore

Siguldieši ir ļoti draudzīgi. Un, ja siguldiešiem atbrauc viesi, viņi ir viesmīlīgi un iedod saviem draugiem un paziņām. Lai tas būtu godīgi arī no uzņēmēju puses, un šis bonuss būtu tikai un vienīgi tiem iedzīvotājiem, kuri Siguldā ir deklarēti un kuri Siguldā maksā nodokļus.

Identifikācijas kartes Siguldā tika ieviestas pirms pieciem gadiem. Un līdz šim tās ir izņēmuši 80% no vietējiem iedzīvotājiem. Un tādu šeit ir 18 000.

Tik lielu iedzīvotāju atsaucību Siguldas attīstības aģentūras vadītāja skaidro ar lokālpatriotismu, un to atzīst arī paši siguldieši.

Ar karti dažādās vietās var saņemt atlaidi no 2 līdz pat 100%. Piemēram, brauciens gaisa vagoniņu vietējiem ir par 80% lētāks, bet slēpošanas trases vai pilsdrupu apmeklējums – par brīvu.

Galvenais šādas kartes uzdevums ir rosināt deklarēties, un šobrīd Sigulda esot vienīgā pilsēta Latvijā, kur ir iedzīvotāju pieaugums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tik mazā miestiņā kā Sigulda stāv rindā? Manuprāt, tur katram tās kartes varēja pienest mājās.

Draugiem Facebook Twitter Google+