×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Siksna trāpīja skolniecei. Skolotājs esot apmulsis, jo tā bijusi šoka situācija (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Rīgas 47. vidusskolā kādas skolnieces tēvs ar siksnas sprādzi iesitis savas meitas klasesbiedrenei. Šāda ziņa vakar izplatījās sociālajos tīklos. Izrādās, tā ir taisnība: skolnieču vārdu apmaiņa internetā izvērtusies skandālā, kurā nu jau iejaukusies gan policija, gan arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Skolas direktore Ineta Kareļina stāsta, ka jau otrdienas vakarā ar interneta starpniecību 13, 14 gadus vecas skolnieces viena otrai veltījušas dažādus komentārus. “Es redzēju to saraksti. Nu ļoti nesmukiem vārdiem tajā otrs cilvēks tika raksturots,” vērtē direktore.

Nākamajā dienā garā starpbrīža laikā skolā ieradās apvainotās meitenes tēvs. Viņš viegli tika garām skolas dežurantam, paziņojot, ka iet pie sava bērna, un ieradās klasē, kur centās panākt, lai aizskārēja atvainotos meitai. Atvainošanos viņš nesagaidīja, arī klasē saruna izvērtās nepieklājīgu vārdu apmaiņā. “Es negribu nostāties nevienā pusē,” turpina skolas direktore. “Taču skaidrs, ka katram vecākam gribas aizstāvēt savu bērnu, ja bērns jūtas pazemots. Tēvs nebija domājis, ka nu tik nāks un sitīs, taču viņš piedraudēja ar siksnu, vicināja to, un tā nu sanāca, ka siksna trāpīja skolniecei.”

Jāpiebilst, ka klasē tobrīd bija arī skolotājs. Taču viņam konflikta eskalāciju nav izdevies novērst. Esot apmulsis, jo “tā bija šoka situācija”, pēc tam gan nostājies starp uzbrucēju un skolnieci, klāsta direktore.

Pēc tam izsaukta gan policija, gan ātrā medicīniskā palīdzība. Mediķu palīdzība, par laimi, nav bijusi nepieciešama, viņi izsaukti “drošības pēc”. Policija iztaujājusi incidentā iesaistītos, taču skolnieces biedētājs nav aizturēts.

I. Kareļina teic: iepriekš nebijis pamata domāt, ka šajā klasē izvērsīsies šāda konfliktsituācija. Klasē valdījis labs psiholoģiskais klimats. Pēc direktores domām, sabiedrībai jāpievērš uzmanība tam, kas notiek sociālajos tīklos, ka bērni un pusaudži interneta vidi aizvien biežāk izmanto citu izsmiešanai un pazemošanai. Tagad skola problēmsituācijas risināšanā iesaistījusi gan psihologus, gan sociālo darbinieku. Visi skolas skolotāji bijuši apmācīti, kā runāt ar bērniem par to, ka arī internetā notiekošais var būt vardarbība. Acīmedzot skolotājiem jāapzinās, ka uzvedība tīmeklī ar skolēniem jāapspriež vēl biežāk. “Tas ir mūsu darbs, bet ar izmeklēšanu un sodīšanu, ja vajadzīgs, jānodarbojas tiesībsargājošām iestādēm,” saka direktore. Cietušās meitenes vecāki par bērnam nodarīto rakstījuši iesniegumu policijā.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere gan norāda: notikušā izpētē iesaistīsies arī inspekcija, kas vērtēs izglītības iestādes vadītāja atbildību un to, kāpēc šāds incidents vispār varēja notikt. “Tā ir skolas atbildība: nodrošināt, lai skolā brīvi neiekļūtu nepiederošas personas. Vecāki var atvest savus bērnus uz skolu vai sagaidīt viņus, bet viņiem nedrīkst ļaut brīvi staigāt pa skolu. Kaut vēl neesam pilnībā iepazinušies ar notikušo 47. vidusskolā, pēc tās informācijas, kas ir manā rīcībā, varu spriest, ka tur ir nopietnas problēmas. Centīsimies arī noskaidrot, kāpēc pedagogs, kas atradās klasē, pieļāva, ka situācija tik tālu attīstās. Problēmsituācijas, kas rodas starp skolēniem, ir jārisina sarunās, kur ir klāt pedagogi, abu pušu vecāki, nevis šādā veidā. Tas, ka pedagogs apjuka, nav attaisnojums. Pedagogs nedrīkstēja apjukt,” teic I. Millere. “Diemžēl šis nav vienīgais gadījums, kad kāda bērna vecāki ierodas skolā un vardarbīgi izturas pret citu bērnu. Ir bijusi gan fiziska, gan emocionāla vardarbība. Ir mācību gadi, kad nesaņemam nevienu iesniegumu par šādiem incidentiem, bet ir gadi, kad tādus saņemam pat vairākkārt.” Policija šādus gadījumus izmeklējot atbildīgi. Parasti gan kriminālprocess netiek rosināts, taču vainīgais tiek sodīts administratīvi. BNS ziņo, ka arī šajā gadījumā policija uzsākusi administratīvu lietu.

Inspekcija gan saņem arī bērnu sūdzības par to, ka viņus pazemo tīmeklī. Šogad uz inspekcijas uzticības tālruni zvanījuši 50 šādi aizskarti bērni. I. Millere piebilst: aizvien biežāk virtuālajā vidē uzsākti kašķi tiek risināti realitātē jau ar fizisku spēku.v

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kāpēc portālos tauta ir tēva pusē??? miniet 3 rezes? Jo ar bērniņu visatļautību esam dziļi d……..!!!!!

  2. >Policija iztaujājusi incidentā iesaistītos, taču skolnieces biedētājs nav aizturēts.

    Oppaa. A par shitaadu pienaakumu pildiishanu tur ir jaasoda arii polichi.

    Jebkuraa normaalaa valstii kaut kaadu dulno, kas ielauzies skolaa un uzbruuk beerniem, policija vispirms iebaaztu ar gjiimi betona griidaa un tikai peec tam jebko noskaidrotu. Amerikaa – onkulis uzbruceejs vispaar nu ljoti riskeetu sanjemt pusduci lozhu rumpiitii par jebkaadu zilbiiti vai zhestu, kas atskjiriigs no briivpraatiigas padoshanaas. Un policiju peec tam uzslaveetu.

    • tu tur redzēji “bērnu”?Tur bija izlaista nepilngadīga ..,kura pati vairs nesajēdz ko dara aiz savas visatļautības.

  3. Audzinātājs – lupata, taču bija ieinteresēts, jo skuķene jau bija novedusi līdz baltām pelītēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+