×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Siksnis mūzikas pauzes aizstās ar analītiskiem raidījumiem

Foto- LETAFoto- LETA

Pakāpeniski jāatsakās no mūzikas pauzēm Latvijas Radio (LR) programmās, tās aizstājot ar analītiskiem raidījumiem par dažādām tēmām, pēc apstiprināšanas amatā ekspresintervijā biznesa portālam “Nozare.lv” par vēlamajām izmaiņām teica jaunais LR vadītājs Jānis Siksnis.

Siksnis pauda viedokli, ka LR1 programmai jāpāriet uz ziņu un sarunu formātu, proti, jāstrādā bez muzikālajām pauzēm. Ka piemērus viņš minēja raidījumus “Kā labāk dzīvot” vai “Zināmais nezināmajā”, kur ik pēc 5-10 minūtēm atskan dziesma. Tas lielā mērā tiek darīts, lai aizpildītu ēteru, taču, viņaprāt, pakāpeniski no šīm pauzēm jāatsakās, tādā veidā ietaupot 15-20 minūtes vienā stundā. Tas ir pietiekams laiks, lai izveidotu jaunu raidījumu vai vismaz jaunu rubriku.

Siksnis uzskata, ka patlaban trūkst gan kārtīga ārzemju analītiskā apskata, gan ekonomikas analītiskā apskata. Daudzas tēmas, kas tiek apskatītas Aida Tomsona raidījumā “Krustpunktā”, tur parādās lielākoties gadījumos, kad ir jau sasāpējušās, akūtas, bet LR kā sabiedriska medija pienākums, pēc viņa domām, būtu turēt klausītājus pastāvīgā lietas kursā par pasaules ekonomiku un daudzām citām jomām.

Jaunais radio vadītājs uzskata, ka pietrūkst arī regulāra sporta raidījuma.

Pēc jaunā LR vadītāja domām, arī LR4, kas raida krievu valodā, jāvirzās uz tādu pašu principu kā LR1, proti, arī jābūt runājošam, stāstošam satura kanālam.

“Kā rāda iedzīvotāju atsauksmes, arī situācijā, kad krievu radiostaciju tirgū arvien vairāk parādās kanāli, kas retranslē Krievijas kanālus, LR4 ļoti labi notur savas pozīcijas. 5%-7% no tirgus ir labs rādītājs, kas norāda, ka cilvēkiem ir nepieciešamība pēc sabiedriskās stacijas, kas stāsta, nevis vienkārši izklaidē,” savu pozīciju skaidroja Siksnis.

Savukārt LR3 viņa ieskatā būtu jākļūst par plašāku kultūras kanālu, kas, iespējams, nedaudz mazāk spēlē klasisko mūziku, bet stāsta vairāk par literatūru, kino, teātri.

Vaicāts, vai jauni raidījumi gaidāmi tuvāko mēnešu laikā, Siksnis atzina, ka jautājums diezgan lielā mērā atkarīgs no finansējuma. Patlaban absolūtā prioritāte esot LR attīstība interneta vidē. Viņaprāt, pirmais, ko varētu mainīt, ir sestdienas vai svētdienas rīta raidījumi, kur varētu ieviest formātu bez mūzikas.

Siksnis arī pauda viedokli, ka tādam raidījumam kā “Krustpunktā” jāpaliek kā vienai no dienas asīm, ap kuru lielā mērā griežas pārējais. Dzīvesstila un padomu raidījumu segments, viņaprāt, LR ir pietiekams.

Kā ziņots, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 16.janvārī par LR vadītāju vienbalsīgi iecēla līdzšinējo Ziņu dienesta vadītāju Siksni, kurš pēc iepriekšējā LR ģenerāldirektora Dzintra Kolāta aiziešanas no amata pērnā gada rudenī jau pildīja šos pienākumus.

Siksnis dzimis 1974.gadā, mācījies Cēsu rajona Priekuļu vidusskolā, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē. Kopš 1994.gada gandrīz bez pārtraukumiem strādājis LR – par ārzemju ziņu redaktoru, LR starptautisko notikumu komentētāju, ārzemju norisēm veltīto tiešā ētera diskusiju vadītāju, vecāko korespondentu ārzemju ziņu nodaļā, ekonomikas ziņu redaktoru. 2007.-2008.gadā bija Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta redaktors, raidījuma “De facto” vadītājs, 2008.gadā kļuva par LR Ziņu dienesta vecāko producentu, kopš 2009.gada – LR Ziņu dienesta vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+