×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Šileika izgriež pogas holandiešiem

sileika

Vācijas ADAC motokrosa seriāla otrajā posmā Junioru jeb 85 kub.cm klasē savu pagaidām lielāko panākumu izcīnījis skaistkalnietis Tomass Šileika, uzvarot vienā braucienā un posmā.

Vācijas ADAC seriāls, jo īpaši jauniešu klasēs, ir teju vai nopietnākais sacensību seriāls šaipus Atlantijas okeānam, kurā allaž klāt ir lielākie motokorsa talanti. Starp tādiem minams arī Tomass Šileika, kurš pērn šajā klasē cīnījās par goda pjedestālu pasaules čempionātā pie vecākiem puišiem. Šovasar ir Tomasa laiks pierādīt, ka talants apvienojumā ar smagu darbu (tikai šāds salikums var aizvest pie tālākiem panākumiem) ļauj pasaulē izsisties arī latviešu puikām. Vācijas ADAC seriāls un Eiropas čempionāts Šileikas kalendārā ir primārās sacensības.

ADAC seriāla pirmais posms sezonas sākumā pagāja divu holandiešu Davī Potjesa un Bāsa Vasena zīmē. Tos rezultātus varēja norakstīt uz smilšaino trasi un konkurentu labākām treniņu iespējām garajos ziemas mēnešos. Toties tagad – maijā – jau bija jābūt skaidriem spēku sameriem. Frīzingā izrādījās, ka tie jau ir Šileikas pusē. Kvalifikācijā otrais laiks tikai aiz šīs trases pārzinātāja mākjinieka Braiena Hsu, toties priekšā abiem kopvērtējuma līderiem. Svētdienas rīts Minhenes lidostas pievārtē esošajā Frīzingas trasē ausa lietains un dubļains. Smaga un slidena trase, kādā nereti daudz izšķir tehnika vai kāda kļūda. Šileikam tādu problēmu nebija. Pirmajā braucienā – pārliecinoša uzvara. Vāsens atstāts astoņu sekunžu attālumā, Potjess – 42. Pārliecinoši! Ne tik pārliecinošs vēl vairāk pielijušajā trasē iznāca otrā brauciena sākums, kuru Šileika sāka trešajā pozīcijā. Līderi Hsu un Potjess pāris apļos aizbrauca tālu prom un šādos apstākļos labāk bija palikt ar zīli rokā. Turklāt tā bija zelta zīle – trešā vieta braucienā deva uzvaru kopvērtējumā. “Dubļainā trase bija nopietns izaicinājums un esmu ļoti priecīgs, ka šādos apstākļos izdevās uzvarēt posma kopvērtējumā. Izdevās divi labi starti, izdevās veiksmīgi nosargāt savas pozīcijas. Cīņa par ADAC čempiona titulu tikai sākas!,” Tomass Šileika Freizingas trasi varēja atstāt lieliskā noskaņojumā.

Turpat sev jaunajā MX2 klases ieskaitē cīnījās pērnās sezonas pasaules čempions astoņdesmitniekiem Pauls Jonass. Nokļūšana KTM “Red Bull” komandas paspārnē skan skaļi un lepni, taču rūpnīcas komandas nosaukums vēl negarantē nevainojumu tehniku. Arī šajās sacensībās tā pievīla Paulu – izstāšanās otrajā braucienā. Pirmajā pēc ne pārāk veiksmīgā starta un kritiena septītā vieta finišā nebija slikts rezultāts. Kopvērtējumā Jonass pēc diviem posmiem ir astotajā vietā.

ADAC seriālā šosezon vēl seši posmi, nākamais no tiem maija pēdējā nedēļas nogalē Hohštatē. Iespējas izgriezt pogas holandiešiem un citiem rietumniekiem abiem latviešu censoņiem būs vēl gana. Šīs nedēļas nogalē abus jaunos censoņus redzēsim Superkausa 1. posma sacensībās Valmierā.

ADAC Masters MX Junior Cup kopvērtējums

1. Davī Potjess (Nīderlande) 92

2. Bass Vāsens (Nīderlande) 84

3. Tomass Šileika (Latvija) 83

4. Dovidas Karka (Lietuva) 62

5. Glens Meiers (Dānija) 55

ADAC Masters MX Youngster Cup kopvērtējums

1. Rons Nofcs (Vācija) 77

2. Lars van Berkels (Nīderlande) 67

3. Miša de Vāls (Nīderlande) 66

8. Pauls Jonass (Latvija) 42

 

Karro uz pjedestāla Lielbritānijā

Lielbritānijas čempionāta trešajā posmā Norfolkā Matīss Karro pirmos divus braucienus pabeidza ceturtais, trešajā izcīnīja otro vietu, posmā – trešais. Ņemot vērā neseno smadzeņu satricinājumu, gan pats Matīss, gan komandas vadība par šādu rezultātu ir priecīga. Tagad Matīsam priekšā tāls ceļojums uz diviem pasaules čempionāta posmiem Brazīlijā un Meksikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+