Sports
Motoru sports

Šileika kļūst par ADAC “Masters” vicečempionu 0

WZ Racing

Latvijas motokrosa jaunās paaudzes pārstāvis skaistkalnietis Tomass Šileika šosezon pārstāvēja vācu komandu “WZ Racing” un izcīnīja tai otro vietu Vācijas ADAC motokrosa seriālā. Tas faktiski ir valsts atklātais čempionāts ar spēcīgu ārvalstu sportistu dalību.

MX2 klases ieskaitē 19 gadus vecais Šileika visas sezonas garumā izcēlās ar stabilitāti, finišā bija visos 14 braucienos, kas punktu summā deva otro vietu. Sezonas laikā tikai trīs braucienos Šileika bija labāko trijniekā, tas neizdevās arī pēdējā posmā Holcgerlingenas trasē – abos braucienos 11. vieta. Ar uzvarētāju sezonas kopvērtējumā vacieti Tomasu Kohu īsti pacīnīties neizdevās, viņam par 77 punktiem vairāk. Tomēr otrā vieta iznāca gana stabila.

Saistītie raksti

MX ADAC MASTERS SEZONAS KOPVĒRTĒJUMS MX2 KLASĒ
1. Toms Kohs (Vācija) 269
2. Tomass Šileika (Latvija) 192
3. Adriens Malavals (Francija) 179
4. Ričards Sikina (Slovākija) 176
5. Martins Krcs (Čehija) 157

Pavasara pusē pirmajos divos sezonas posmos 85 kub.cm klasē piedalījās arī šogad par Latvijas čempionu kļuvušais Mairis Pumpurs un viņa sīvākais konkurents Edvards Bidzāns. Ar attiecīgi 23 un 12 punktiem viņiem ADAC seriāla kopvērtējumā 26. un 36. vieta.
Pirms sešiem gadiem pilnu sezonu ADAC seriālā brauca pašreizējais MX2 pasaules čempions Pauls Jonass, toreiz kļūstot par 85 kub.cm klases uzvarētāju.

LA.lv