Šileika starp līderiem, Latvijas junioriem 7. vieta Nāciju krosā 0

Eiropas junioru Nāciju motokrosā, par kādām tiek uzskatītas “Coupe de l’Avenir” sacensības Beļģijā, Latvijas komanda trīs klašu kopvērtējumā izcīnīja septīto vietu.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Sacensības tika aizvadītas trīs motociklu klasēs (65 kub.cm, 85 kub.cm un Open), katrā valsti pārstāvot trīs sportistiem. Arī katrā klasē atsevišķi bija nāciju kopvērtējums un visās trīs klasēs Latvijas komandas rezultāti bija vienādi – astotā vieta. Savukārt lielajā kopvērtējumā izdevās izcīnīt septīto vietu. Pirmajā trijniekā bija Francijas, Spānijas un Beļģijas komandas, piektie palika mūsu kaimiņi igauņi.

Individuāli labāko rezultātu izdevās sasniegt Latvijas komandas kapteinim Tomasam Šileikam, kurš šosezon izcīnīja otro vietu Vācijas ADAC čempionātā MX2 klass. Šoreiz Šileika 42 braucēju konkurencē individuāli izcīnīja piekto vietu, bet otrajā no trīs braucieniem bija otrais. Niks Niklāvs Sūna ierindojās 28. vietā, Rainers Žuks 31. vietā.
65 kub.cm klasē Latviju pārstāvēja Kristers Janbergs (individuāli 11. vietā), Jānis Mārtiņš Reišulis (14.) un Kirils Maslovs (34.); 85 kub.cm klasē Edvards Bidzāns (10.), Kārlis Alberts Reišulis (21) un Aleksis Araids (30.).

“No izlases sportistiem īpaši vēlos uzslavēt Šileiku, kurš uzrādīja lielisku sniegumu un otrajā braucienā spēja izcīnīt otro vietu. Lieliski izturēja izlases kapteiņa godu un bija paraugs mazākajiem sportistiem. Prieks par Kirila Maslova drosmi, kurš pēc kritiena kvalifikācijā veica savu uzdevumu, un, lai palīdzētu saviem komandas biedriem, šķērsoja startu un pārbrauca pirmo līkumu, lai viņa rezultāts būtu kopvērtējumā,” aģentūrais LETA sacījis Latvijas junioru izlases vadītājs Fīlips Kempelis.