×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. jūnijs, 2014
Drukāt

Šileika uz pjedestāla Eiropas posmā

mxgp.commxgp.com

Tomass Šileika Toitšentāles trasē Vācijāi zcīnījis trešo vietu Eiropas čempionāta posmā 125 kub.cm klasē, kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem ieņemot piekto vietu.

Šileika pirms sezonas tika minēts starp Eiropas čempionāta medaļnieku kandidātiem un sezonas laikā to apstiprina arī trasē. Ja rezultātu tabulās nebūtu pa nullītei vienā braucienā Nīderlandē un Francijā, iespēja iegūt medaļu būtu pavisam liela. Tagad atlikušajās divās sacensībās Čehijā un Beļģijā labi jābrauc pašam un jācer, ka uzsmaidīs arī sportiska veiksme. Toitšentāles trasē Vācijā Šileika pirmo braucienu pabeidza piektajā vietā, otro trešajā un kopvērtējumā kāpa uz zemākā goda pjedestāla pakāpiena. Šoreiz priekšā tikai Braiens Hsu no Vācijas un itālis Joakins Furbeta. Kopvērtējumā holandietim Davī Potjesam ir 185 punkti, Hsu – 178, zviedram Alvinam Ostlundam – 158, francūzim Davidam Herbeto – 136, Šileikam – 131.

Turpat Toitšentāles trasē notika arī kārtējais pasaules čempionāta posms. MXGP klasē Matīss Karro pirmo braucienu sāka labāko desmitniekā, otro tikai 20. vietā, taču abas reizes finišā bija līdzīgās pozīcijās – 17. un 16.vieta. Posmā izcīnītie deviņi un visā sezonā 131 punkti kopvērtējumā ļauj saglabāt 16. vietu. Par posma uzvarētāju kļuva Klemāns Desalle no Beļģijas, kurš no kopvērtējuma līdera Antonio Kairoli atpaliek par 25 punktiem.

MX2 klasē abi Latvijas sportisti Roberts Justs un Pauls Jonass pirmajā braucienā līdz finišam netika, otrajā attiecīgi 18. un 22. vieta. Justs par trīs punktiem papildināja punktu pūru, kopā tie viņam ir 51 un 24. vieta kopvērtējumā. Jonass atlikušos sezonas daļu startēs pasaules čempionātā MX2 klasē, jo veselības un tehnikas problēmu dēļ iespēja cīnīties par Eiropas čempiona titulu 250 kub.cm klasē jau ir zudusi. Kopvērtējumā Jonass ar 14 punktiem ir 29. vietā. Abus braucienus kārtējo reizi uzvarēja čempionāta līderis Džefrijs Herlings, kurš nepārspēts palicis jau 14 braucienus pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+