×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Šileikam sudrabs Itālijā, Karro sāk Francijā

tomass-1312

Latvijas motokrosa viens no jaunajiem talantiem Tomass Šileika trīs posmu kopvērtējumā izcīnījis otro vietu Itālijas čempionātā 125 kub.cm klasē junioriem.

Trīs sacensības Sardīnijā, netālu no Romas un Gardas ezera krastā Alpu kalnu pakājē skaistkalnietim iznāca raibas kā dzeņa vēders, tomēr to noslēgumā jāliek trekna izsaukuma zīme! Izcīnīt otro vietu Itālijas čempionātā nav joka lieta, lai gan Tomass apliecina to, ko motokrosa aprindās zina pietiekami labi – viņš ir viens no sava vecuma talantīgākajiem motokrosa braucējiem. Vasarā būs Eiropas un pasaules junioru čempionāti – tad arī vētīsim šo talantu sezonas atbildīgākajos startos.

Pašlaik kopā ar trīs Itālijas čempionāta posmiem tika sarīkota trīs nedēļas ilga treniņnometne Sardīnijā. Turklāt katrā no sacīkstēm trases bija dažādas – ja Sardīnijā bija jābrauc pa smiltīm gluži kā pašu mājās, tad pēdējā posmā trase bijusi kā betons. Pirmais posms sākās gaužām neveiksmīgi – jaunās tehnikas dziesma vēl nav izskaņota un pirmajā braucienā motocikls beidza rūkt pēc četriem apļiem. Otrajā braucienā ar pērnā gada tehniku – ceturtā vieta. Otrajā posmā Romas pievārtē smaidīt varēja gan Tomass, gan visa komanda – otrais un pirmais, uzvara Itālijas čempionāta posmā. Aizvadītās nedēļas nogalē Šileikam neizdevās atrast Arko di Trento trases īsto stīgu un braucienos tikai izcīnīta 11. un 6. vieta. Toties kopvērtējumā izdevās apsteigt kanādieti Kedu Volkeru un pakāpties uz otro vietu. Pie čempiona titula tika mājinieks Rikardo Rigi.

Valensā (Francija) mūsu motokrosa solo klašu līderim Matīsam Karro bija ne tikai pirmās sezonas sacīkstes, arī atgriešanās trasē pēc pērn gūtā smagā savainojuma. Šā brīža mērķi ir sākt braukt un katram konkurentam pakaļ neskriet. Šoreiz konkurenti bija daudzi pasaules čempionāta dalībnieki, tādēļ 9., 8. un 11. vieta MX1 klases braucienos nav peļams sezonas sākums. Trīs braucienu summā Karro iznāca septītā vieta. Uzvarēja Klemāns Desalē no Beļģijas, igaunis Tanels Leoks stāvēja uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. “Kopumā esmu apmierināts, jo šīs bija pirmās sacensības pēc smagās traumas. Jāsaka, ka ļoti piedzinu rokas, bet tas pirmajās sacensībās ir normāli. Trase bija cieta, akmeņaina un sausa. Pēc šiem braucieniem visas rokas un pleci nodauzīti zili, bet tas piederas pie lietas. Esmu priecīgs, ka finišēju visus trīs braucienus, kas arī bija šo sacensību galvenais mērķis. Par rezultātu cīnīšos vēlāk,” sacīksti komentēja Matīss Karro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+