Latvijā
Novados

Silenes robežkontroles punktā aiztur kravas šoferi ar viltotiem dokumentiem 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Šā gada 5. decembrī Silenes robežkontroles punktā aizturēts viens Baltkrievijas pilsonis ar viltotu Baltkrievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, tā portālu “La.lv” informēja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Trešdien Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai no Latvijas izceļojošai kravas automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs, 1986. gadā dzimis Baltkrievijas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Baltkrievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas, pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Daugavpils prokurores priekšrakstu piemērots naudas sods vairāk kā 2000 euro apmērā.

Saistītie raksti

Jāatzīmē, ka šogad vien vienpadsmit mēnešu laikā konstatēta jau 151 persona, kura uzrādījusi viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 144 personas.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

LA.lv