Latvijā
Politika

Silenieks: būt koalīcijā ar “Saskaņu” vai sadarboties – divas dažādas lietas12

Ekrānuzņēmums no RigaTV24

“Ir jānošķir divas lietas, par kurām ļoti spekulē publiskajā telpā – būt koalīcijā ar “Saskaņu” un sadarboties ar “Saskaņu”. Tās ir divas pilnīgi dažādas lietas,” Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par iespējamiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem un nākošās valdības sastāvu.

Silenieks uzsvēra, ka ar “Saskaņu” ir un būs jāsadarbojas, jo partijai ir nopietna loma, piemēram, Rīgas pašvaldībā. “Piemēram, no Aizsardzības ministrijas viedokļa – mēs gribam, lai katrā Latvijas skolā būtu Jaunsardze. Arī Rīgā. Kā tu to vari izdarīt, nerunājot ar Rīgas skolām un Rīgas pašvaldību? Nekā! Rīgas skolas pieder Rīgas pašvaldībai,” sacīja Silenieks. Kā vēl vienu scenāriju viņš minēja situāciju, ja Aizsardzības ministrijai vajadzētu vienu hektāru zemes vairāk pie kaut kāda esošā objekta Rīgā: “Kā to var dabūt? Nesadarbojoties un bloķējot pašvaldību? Bet tev taču to zemi vajag!”

Silenieks norādīja, ka ikdienā nesadarboties ar “Saskaņu” nav iespējams, jo pašvaldības atbild par visām saimnieciska rakstura lietām. “Tie ir ikdienas stāsti! Skolas, slimnīcas, ielas, ceļi, infrastruktūra… Par jebkuru saimniecisku jautājumu ir jārunā un jānonāk pie kopīga lēmuma. Bet tā taču ir sadarbība!” raidījumā pauda Silenieks.

Saistītie raksti
LA.lv