Sports
Basketbols

Siliņš Stambulā: kapteinis Blūms, kurš laukumā atdeva sirdi 5

foto – FIBA.COM

“Mēs bijām mentāli gatavi tādam pārbaudījumam. Nav viegli spēlēt pret Turciju viņu laukumā, īpaši tādā atmosfērā. Parādījām raksturu un bijām gatavi 40 minūšu spēlei. Kā jau zināt, komandā daudziem ir veselības problēmas, taču tāpēc jau esam komanda, ka katrs var nākt un aizvietot. Kā šoreiz Aigars Šķēle, kurš spēlē ielēca pēdējā ceturtdaļā un nospēlēja izcilu galotni. Tāpat paldies mūsu sestajam spēlētājam līdzjutējiem – gan Stambulas arēnā esošajiem, gan Latvijā pie TV ekrāniem,” pēc savas lieliskās spēles (21 minūtē gūti 17 punkti) pret Turcijas sacīja Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms.

Kapteiņa pieci iemestie tālmetieni Latvijas izlasei ļāva noturēties vadībā brīžos, kad turki mina uz papēžiem. Katram no tiem bija sava nozīme, tomēr to visu apvienoja komandai dotā mentālā pārliecība.

Blūmam šis turnīrs sākās smagi, ierastie metieni grozā nekrita, pirmajās četrās spēlēs no tālienes 2/14, turklāt trijās – pavisam tukšā. Ar neapbruņotu aci varēja redzēt, cik svarīgi Jānim ir nospēlēt vienu savu labu spēli. Tagad tas ir izdarīts un maisam gals ir vaļā. “LA” novēl, lai kapteinis un viņa komanda izslēgšanas spēlēs ne tikai parādīs vēl labāku basketbolu, bet turpinās iesākto uzvaru gājienu.

Saistītie raksti

Starp citu, Blūma darba ētika ir paraugs jebkuram jaunajam basketbolistam. Zinot, ka pirmajās Eiropas čempionāta spēlēs tīmeklis nobīdījies, Blūms pie tā piestrādāja īpaši. Dienu pirms Latvijas un Turcijas spēles Blūms kopā ar valstsvienības otro treneri Artūru Visocki-Rubeni aizvadīja 40 minūtes ilgu metienu treniņu, modelējot visdažādākās iespējamās situācijas. Atmaksājās!

Latvijas izlase šodien Stambulā bauda brīvdienu un apārstē pirmajā posmā gūtās brūces, rīt gatavosies astotdaļfinālam, kuru aizvadīs svētdien 10. septembrī pulksten 12.30 pret Melnkalnes izlasi.

LA.lv