Siliņš pēdējā sekundē nodrošina “Telekom Baskets” uzvaru 0

Latvijas basketbolists Ojārs Siliņš svētdien Vācijas bundeslīgas mačā pēdējā sekundē realizēja metienu, tādējādi ļaujot viņa pārstāvētajai Bonnas “Telekom Baskets” komandai svinēt uzvaru.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Telekom Baskets” viesos ar rezultātu 74:72 (26:22, 11:14, 21:21, 16:15) sīvā cīņā pārspēja bundeslīgas debitanti Jēnas “Science Sity”.

Siliņš kļuva par šī mača galveno varoni, jo pamatlaika pēdējās divās minūtēs iemeta divus tālmetienus, kā arī pēdējā sekundē guva vēl divus punktus, nodrošinot Bonnas vienībai uzvaru.

Siliņš šajā spēlē laukumā bija 22 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, realizējot trīs no pieciem tālmetieniem, divus no četriem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat latvieša kontā sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un trīs piezīmes.

Rezultatīvākais latvieša pārstāvētajā komandā bija Džošs Majo, kurš guva 22 punktus, bet pretiniekiem ar 30 punktiem atzīmējās Džūljuss Dženkinss.

Nedaudz mazāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki atradās vadībā ar 69:64, bet Siliņš 73 sekunžu laikā grozā raidīja divus “trejačus”, tādējādi izvirzot vadībā viesus ar 70:69. Turpinājumā viesi iemeta vēl divus soda metienus, uz ko Dženkinss trīs sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām atbildēja ar precīzu tālmetienu, panākot 72:72. Tiesa, pēdējais vārds šajā mačā piederēja Siliņam, kurš pamatlaika pēdējā sekundē pēc veiksmīgas auta izspēles iemeta no groza apakšas un izrāva uzvaru.

23 gadus vecais Siliņš oktobra sākumā uz mēnesi noslēdza līgumu ar “Telekom Baskets” komandu. Šajā laikā latvietim jāaizstāj savainotais amerikāņu uzbrucējs Kenets Hortons. Līdz Siliņa pārbaudes laika beigām atlikusi vēl viena nedēļa un divas šajā laikā plānotas spēles.

Pirms tam Siliņš pārstāvēja Itālijas A sērijas klubu Redžio di Emīlijas “Grissin Bon”, kuras sistēmā bija jau no 15 gadu vecuma, bet pirmajā komandā spēlēja kopš 2012.gada. Pēc iepriekšējās sezonas latvieša un Itālijas kluba ceļi šķīrās.

Vēlāk plkst.19 Jāņa Strēlnieka Bambergas “Brose” viesosies pie Ludvigsburgas “MHP Riesen” vienības.

Turnīra kopvērtējumā “Brose” ar septiņām uzvarām tikpat spēlēs ir līdere, bet bez zaudējumiem cīnās arī Ulmas “Ratiopharm” un Minhenes “Bayern”, kas ir aizvadījušas attiecīgi septiņas un sešas spēles. Tikmēr “Telekom Baskets” ar pieciem panākumiem septiņās spēlēs ir piektajā pozīcijā.