×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Siliņš: pensionāru materiālais stāvoklis turpina pasliktināties (41)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš

Aptuveni 70% pensionāru saņem pensijas, kas ir zemākas par iztikas minimumu un viņu materiālais stāvoklis turpina pasliktināties, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš.

Siliņš norādīja, ka galvenās pensionāru prasības jaunajai valdībai ir pensiju palielināšana. “Pensionāriem pieklājīgā vecumā veselības problēmām klāt nāk jauni izdevumi. Pensionāri ar darba stāžu 40 un vairāk nekā 50 gadi ir neapmierināti ar zemajām pensijām,” teica Siliņš.

LPF vadītājs arī pauda cerību, ka “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas paziņojums par to, ka viņas politiskais spēks jaunajā valdībā cīnīsies par pensionāru interesēm, nozīmē, ka šīš problēmas ir beidzot sadzirdētas. “Tas ir diezgan cerīgi, jo pirms vairākiem gadiem, kad tika savākti paraksti par pensiju indeksāciju un iesniegti Āboltiņai, kas toreiz bija Saeimas priekšsēdētāja, viņa aktīvi pieslēdzās. Ceram, ka šis paziņojums būs ar sekām,” pieļāva Siliņš.

Vienlaikus LPF vadītājs atzina, ka šobrīd ir pāragri runāt par to, vai pensionāri šogad atteiksies no protestu rīkošanas. Federācijas valdē pagaidām nolemts par protesta aktivitāšu rīkošanu rudens pusē.

Pirmdien turpināsies valdību veidošanas sarunas, tostarp nepieciešams vienoties par ekonomikas ministru, kurš arī būs premjera biedrs. Ministriju sadale starp partijām ir beigusies, tiek turpināts darbs pie valdības deklarācijas un koalīcijas līguma. Balsojums par jauno valdību varētu notikt 11.februārī.

Partija “Vienotība” piekritusi piedāvātajam amatu sadalījumam nākamajā valdībā, atsakoties no iepriekš izvirzītajām prasībām ministriju sadalē. Līdz ar to “Vienotība” nākamajā valdībā pārraudzīs Ārlietu, Iekšlietu, Labklājības, Izglītības un zinātnes, kā arī Ekonomikas ministriju. Par iespējamiem ministriem partija vēl lems.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vadīs Veselības, Aizsardzības, Zemkopības, Satiksmes un Finanšu ministriju, bet Nacionālā apvienība (NA) – Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Līdzšinējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) par demisijas paziņoja pagājušā gada 7.decembrī. Valsts prezidents 13.janvārī premjera amatam nominēja Māri Kučinski (ZZS), aicinot viņu sastādīt jaunu Ministru kabinetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. da lielākā daļa tautas ir stiprā trūkumā….,bet valdībai po……

 2. saprotam, ka visiem uzreiz nevar pacelt algas un pensijas, visiem gribas vairāk un vairāk, bet cien.valdības darboņi ,tad rīkojaties vienkārši g o d ī g i ,kāpēc steidzaties sev palielināt algas? Sava goda un dotā zvēresta vārdā nedariet to,vai tad Jums vēl ir par maz ? Steidzamā kārtā ir jārisina pensiju jautājums! Kādā veidā un kā,to jums pašiem jālemj.Pašreizējā dzīves dārdzība to vienkārši diktē .
  Tie ir tikai vārdi,bet mēs gaidām darbus!

 3. Un no šīm pensijām,kas ir zemākas par iztikas minimumu vēl tiek ieturēts ienākuma nodoklis!

 4. Lasīju, ka āboltiņa atteikusies no algas daļas- nu, tagad ticu, ka pensionāriem pensijas palielinās līdz iztikas minimumam…

 5. “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas paziņojums par to, ka viņas politiskais spēks jaunajā valdībā cīnīsies par pensionāru interesēm”Interesanti,interesanti,ar ko un pret ko !cīnīsies?Visus gadus taču bija pie varas.Nu,Āboltiņas nekaunībai nav robežu!!!

 6. paši sev pielika tik lielas summas un pensionāriem tik vien kā nopirkt 1 kukulīti maizes KAUNĒJUŠIES BŪTU VĒL KAUT KO SOLĪT …..NAV VAIRS PACIETĪBAS UN TICĪBAS …..PENSIONĀRI NAV CILVĒKI JO PAT SUŅIEM UZCĒLA MĀJU BET PAR TAUTU NEDOMĀ ……….

 7. Pareizi jau dara,pensionari vini arim kadreiz stradaja un ravas,bet tie smurguli deputati nevar nabaga pensionariem pacelt algu! Musu pensionari staiga tumsas drebes,novecojusi,bet paskat ka uk pensionari staiga apgerbti tiras glitas drebes un dzivo ilgak! Visi busim pensionari un vajag vinsu zelot!

 8. nu turpina gan pasliktināties, jo, ziniet, Siliņa kungs, viss paliek dārgāks un dārgāks – gāze, elektrība, komunālie maksājumi… zāles, bez kurām invalīds nu nekā nevar izdzīvot! KO DARĪT????? Ieņem saeimu un noskaidrot jautājumu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. sitas .. vecis ari maak tikai skaisti runat,ka visiem vajag ,ne nu vinam pensionari intrese ,,,tikai savs macins,,,fui

 10. Siliņš vēl purkšķina par pensijām? Kad tie pensionāri sapratīs, ka nauda neaug kokos.

 11. Ar kārtējiem tukšiem solījumiem nepietiek Atbildēt

  No protestiem nav jāatsakās,kamēr pensionāru taisnīgās prasības netiek kaut daļēji pildītas!

 12. Laiks ieviest Latvijā Briseles,Varšavas un Atēnu progresīvos nodokļus,Lietuvas,Igaunijas un pārējo ES valstu slimokases,paaugstināt ne tikai minimālo algu,bet arī minimālo pensiju!

 13. negribat pajautāt cik Siliņš pats saņem

 14. Ar nod.nevajadzētu aplikt pensijas līdz 350 euiro.Vai progr.nod.ir jau ieviests?

 15. Man ar sarūgtinājumu jālasa šitādi raksti…! Saņemu minimālo. Pēc nodokļiem un rēķinu nomaksas paliek tik maz. Gribētu, lai pensionāri aizdomājas, ka ir cilvēki spēka gados, kas uz rokas algas dienā saņem mazāk nekā daļa pensionāru pensijas dienā. Ir visi pelnījuši labākus ienākumus, taču, lūdzu, aizdomājieties par to!

 16. tūlīt jau viss būs štokos, par†iju apvienība “Vieno†ība” un Solvi†a Ābol†iņa sāks rūpēties! 😀

 17. Man ir 38 gadi darba stāžs,bet pensija 213 euro. Janvārī samaksāju 111 e par krūts operāciju un slimnīcu.Komunālie maksājumi 120 e. No tādas pensijas iekrājumu nav,pilnu pensiju sāku saņemt tikai no pagājušā gada jūlija. Pensijā aizgāju 13 gadā,tātad samazinātajā variantā,bet kpmpensāciju vēl tik drīz nesaņemšu. Cenas aug visam. gan produktiem,gan komunālajiem maksājumiem. No jūlija būs paaugstināts PVN par apsaimniekošanu. Mana pensija tiešām samazinās acīmredzami.

 18. Uz vispārējā fona mana pensija ar katru gadu kļūst mazāka.Es kļūstu nabagāka.

 19. To mēs visi zinām Siliņa kungs. Ko Jūs esat darījis lai tā nebūtu? Satikšu Ķekavas Maksimā, būs nopietna saruna.

 20. Tas tāpēc ka Siņveidīgie pārdevušies zemnieku partijai.

 21. Eiropas algas ir vajadzīgas tikai ministriem un deputātiem ! Pārējiem jāiztiek ar āfrikas algām !

 22. Ne tikai pensionāru , arī daudzbērnu ģimeņu !

 23. Nav vairs ticības nekādiem solījumiem! Visas pensijas ir jāpalielina, nevis tikai mazās. Cilvēki, kuri godīgi nostrādājuši 40 un vairāk gadus ir pelnījuši attiecīgi lielākas pensijas nekā tie, kuriem darba stāžs ir mazs.Pensijas nedrīkst būt visiem vienādas, tas arī nebūs taisnīgi. Jāizdomā taisnīgs variants.Ar solījumiem pensionārus nepabaros. Ministriem algas pieliek bez domāšanas, pensionārus tura pie dzīvības ar nebeidzamiem solījumiem daudzu gadu garumā. Eiropas cenas veikalos, bet Latvijas pensijas maciņos. Kauns valdībai. Siliņa kungam aktīvāk jāuzstāj un jāaizstāv pensionāru intereses.

 24. balsojiet par mums, tad vēl 25 gadus labākajā gadījumā noturēsimies šādā līmenī

  • Kur paliek atraitņu pensijas kā Eiropā kamēr esam divi tad kaut kā ,bet kā paliek viens tad cilpa kaklā Pēc kara nebija nekādas bērnu naudas izaudzināja bērnus bez vaimanām pieradināja bērnus strādāt pati skolas bŗīvlaikā strādāju sovhozā tagad tikai prasa bet paši negrib ne pirkstu pakusstināt lai izaugtu strādīgi bērni izskolo saņem bērnu naudu un pēc skolas prom uz UK tā ka Latvijai labuma maz Jāgādā lai būtu laba ekonomika lai jaunatne paliek Latvijā vai arī lai atmaksā ko valsts ieguldījusi un tad lai lasās uz sapņu zemi Jūs kungi dzīvojat mūsu celtās mājās , braucat pa mūsu būvētiem ceļiem un mēs krievu laikos neko neēsam darījuši kaut kāds murgs

 25. kad beidzot tiks likvideta netaisniba pret tiem pensionariem , kuri stradajuši t.s “krievu laikos “

  • Nekad. Tas nav lietderīgi. Arī šitās Siliņa aktivitātes nav pensionāru labā, bet trokšņa taisīšana pēc pavēles.

   • tieši tā, neticu, ka kas mainīsies. Siliņš nemaz tik ļoti neiestājas par mūsu pensiju paaugstināšanu. Tā jau sen ir zem valsts minimālās algas.

 26. Nezinu ar kādu koeficientu jāindeksē mazās pensijas, lai būtu kaut kāda loģika attiecībā pret ministru algām piemērotajiem koeficientiem, bet arī tās pensijas, kuras kādreiz sauca par lielām ir jāindeksē, nevajag visus pensionārus arī likt uz vienas kārts. Es nerunāju par nesamērīgi lielajām pensijām, kuras vienkārši kuri tika pie šprices mākslīgi uzpūta, bet gan par tām , kuras ir ar smagu, atbildīgu darbu nopelnītas. Tagad tās arī līdzinās iztikas minimumam( ar kuru nevar iztikt).Kāda jēga bija beigt savu veselību kopā, pelnīt lielākai pensijai, tagad runā tikai par mazajām pensijām Siliņa kungs, bet ar tā saucamajām “lielajām”pensijām arī vairāk nevar iztikt! Ja mazturīgajiem sociālajā dienestā atmaksā par zālēm, ārstu apmeklējumiem, un komunālajiem,tad pensionāriem ar tā saucamajām “lielajām pensijām”neatmaksā neko mūsu maksas medicīnā! Lūdzu padomājiet par to arī, Siliņa k-gs!

  • No 2013. gada, kad pie pensijas pielika pāris latiņus, par zālēm Soc. nodaļa maznodrošinātajiem vairs neko neatmaksā.Denacionalizētie īrnieki ir iedzīti stūrī, jo Rīgas Dome nepārtraukti izdomā visādus likumus, lai nomērdētu pesionārus badā vai izmestu uz ielas, jo jaunie NĪN ir kaut kāds neaptverams murgs…

 27. par eselibas ministru vairs ne Belevicu,ka nav ta lai pavisam nav,Circene ar Belevicu medicinu nolika uz grunti,salaida galiga sviesta.Vai tad tiesam Latvija nav normala arsta,kas varetu but par VM,kurs domatu ari par vecajiem un slimajiem civekiem.Nevis ka Belevics maca,uzspiez savu viedokli,ko cilvekam est,ka dzivot,audzina pasauli,iedomajas sevi Dieva vieta.

  • Nezinu kā Rīgā, bet laukos briesmīgākais ir tas ka slimnīcas likvidēja. Visā Ziemeļvidzemē palikusi viena, nez kā to vēl nav uz Rīgu pārcēluši.

 28. Ko var gribēt, ja šeit tāpat kā ukrajnā valda princips : nav cilvēka, nav problēmas…

 29. Visiem pensionāriem dzīves līmenis passliktinājas – padārdzinājas, bet pensiju apmēri – nepaaugstinās!!!

 30. Ne tikai pensionariem ir zemas pensijas. Es mu 2grupas invalide,kurai ir pieskirts asistents ,pagajuso gadu bija labi 10 stundas nedela asistenta pakalpojumi,vareju gan iet pastaigas,gan ciemoties,gan pie arsta noklut,bet sogad 2 stundas asistenta paklpojums uz veikalu. kameer tiek lidz veikalam un veikala man ari ir jaskatas cenas vai uz atlaidemvai nocenotas. Tagad man 50 gadigai sievietei ir dienas japavada dzivokli.Arprats sirds plist deputatiem pieliek 1000eiro,bet invalidam nonem to mazuminu ko deva.Tur jau balsi jakliedz kada netaisniba. Ar cienu deputatiem

 31. Pilnīgi nāk smiekli, ka Aboltiņa interesē pensionāru stāvoklis . Viņa labi zina ,ka nekādas pensijas netiks palielinātas , bet jācenšas jaunajam premjeram čakarēt valdības darbu!!! Pilnīgi riebjas,uzvedas kā tāda aizvainota pusaudze!!!

 32. Štrunts par pensionāriem,taču vēl vajag piemest pie algām ministriem…Nu un Āboltiņas solījumi,ne nu pieliks penšukiem nekā,sevi gan neapbežos …

Draugiem Facebook Twitter Google+