Sports
Basketbols

Siliņš Stambulā: Latvijas izlasei pirmā mentālās gatavības pārbaude 16

Latvijas basketbola valstsvienība šodien pulksten 14.15 Eiropas čempionāta otrajā spēlē tiksies ar Beļģiju, kas vakar ar 103:90 apspēlēja britus.

Sestdienas rīts Stambulā uzausa saulains un temperatūra ar katru stundu tuvojas 30 grādu atzīmei. Mūsu izpratnē – karsti. Droši vien karsti pēc dažām stundām būs arī “Fenerbahce Ulker” arēnā, kurp šobrīd jau dodas šodienas pirmās spēles dalībnieki. Beļģijas izlases treneris Edijs Kastēls vakar par mums teica tā: “ar šādu talantīgu sastāvu Latvija nemaz nedrīkst domāt par kaut ko mazāku kā medaļām.” Teiksiet – mēs to zinām paši? Jā, taču šī ir diena, kad komandai to ir jāapliecina laukumā ar uzvaru. Skaistu vai ar zobiem un gribasspēku izrautu, taču uzvaru. Psiholoģiskais slogs būs (ir) liels un faktiski šim komandas modelim pirmais tāda veida pārbaudījums.

Ja skatāmies no līdzjutēju pozīcijām, tad viss ir skaidrāks par skaidru – beļģi mums ir jāņem, metot tikai ar kreiso roku. Pārliecība ir laba lieta, tomēr pretī būs ļoti solīda komanda un, visticamāk, spēle būs ļoti sarežģīta.
Ja kāds apšauba Beļģijas izlases varējumu, tad pieminēšu tikai dažas lietas. Pirms četriem gadiem Ļubļanā beļģi izcīnīja 6. vietu – augstāk nekā jebkad pēc neatkarības atjaunošanas tikusi Latvija. Arī savstarpējā spēlē toreiz pārāki bija beļģi (60:56), turklāt viņiem no sportiskā viedokļa neko nevajadzēja, mums tā bija cīņa par astotnieku. Pirms diviem gadiem Rīgā revanšējāmies (78:69), taču pirms pēdējās ceturtdaļas zaudējām. Toreiz Belģija un Latvija izcīnīja pa trīs uzvarām, turklāt beļģi pārspēja arī Lietuvu. Šovasar pārbaudes spēlē pārliecinoši uzvarēja Spāniju. Tātad – ļoti solīda komanda, kura māk apspēlēt arī lielos grandus.

Beļģijas izlases lielākais trumpis slēpjas zem vārda “komanda”. Galvenais treneris Kastēls to trenē kopš 2005. gada, tātad piecus gadus ilgāk par Bagatski pie Latvijas izlases stūres. Lielākā daļa līderu kopā spēlē vairākas sezonas. Jā, beļģiem nav izcilu centra spēlētāju, nav tāda kalibra spēlētāji kā mums Porziņģis. Toties ir laba komandas sadarbība cīņā par atlēkušajām bumbām zem abiem groziem. Vakar Latvijai šajā spēles aspektā bija lielas problēmas.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Saistītie raksti

“Beļģija ir pilnīgs pretstats Serbijai. Tā nav tik disciplinēta. Viņiem varbūt nav tik garš soliņš, taču beļģi zina, kā spēlēt uzbrukumā. Viņiem stils ir līdzīgs mūsējam, spēka uzbrucēja pozīcijas spēlētāji bija starp šodienas mača rezultatīvākajiem. Viņi met pie mazākās iespējas, uzbrukums ir salīdzinoši vienkāršs. Ja mēs kaut kādā brīdī nepacelsim roku un nezināsim savu pretspēlētāju, būs problēmas,” šodienas pretinieku komentēja atvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

Beļģijas izlases stiprā puse ir tālmetieni. Pirmajā spēlē pret britiem grozā sakrita 14 metieni, turklāt ne ar to labāko procentu. Spēles stilā ziņā esam līdzīga komanda, tādēļ vēl jo vairāk būs interesanti pavērtēt – vai pagaidām klubu pieraksta ziņā un uz papīra pārākā (arī bukmeikeru vērtējumā!) Latvija atradīs pareizos risinājumus pret saspēlētu komandu.


LA.lv