Sports
Basketbols

Siliņš Stambulā: vilka baidies, mežā neej jeb jāsāk ar turku apklusināšanu 16

foto – edijs Pālens/LETA

Diennakti pirms Eiropas čempionāta D grupas pēdējās spēles pret mājiniekiem turkiem Latvijas izlase izkustējās “Fenerbahce Ulker” arēnā, taču citādi gatavošanās cīņai notika ierastā režīmā.

Turcijas un Latvijas izlases spēles likme ir augsta, zaudētājam svētdien astotdaļfinālā būs jāspēlē pret visa turnīra favorītiem Spāniju. Varbūt, ka šī ir reize, kad vietā būtu teiciens “vilka baidies, mežā neej”, taču jebkurā gadījumā abas komandas ļoti gribēs uzvarēt.

Grūti pateikt, vai “Fenerbahce Ulker” arēna ceturtdien būs pārpildīta (līdz šim tā nav noticis), taču nav šaubu, ka tribīnēs valdīs kārtīga turku fanu sacelta vētra. “Visi taču ir spēlējuši augstā līmenī un pie pilnām tribīņēm. Būs interesantāk! Svarīgi, lai savas emocijas transformētu basketbolā. Esam labā situācija, jo viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem,” Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis gaidāmo spēli sagaida bez liekas spriedzes. Drīzāk ar baudu, lai ceturtdienas vakarā izgaršotu to, ko sauc par lielo basketbolu.

Treneris norāda, ka Turcijas izlase ir pēc pretinieka kļūdām visvairāk punktus guvusī komanda, tādēļ spēles disciplīna un saglabāt vēsas galvas būs īpaši svarīgi. “Viņi spēlē diezgan agresīvi, pat haotiski. Metas virsū, presingo. Ja pretinieks nav gatavs, to tūdaļ izmanto. Svarīgi nekļūdīties, īpaši pārejā uz uzbrukumu. Un likt Turcijas izlasei pret mums visu laiku spēlēt pieci pret pieci,” par taktikas lietām Bagatskis pagaidām runā maz. Niansētas detaļas paliek aiz komandas ģērbtuves durvīm.

Saistītie raksti

Turcijas izlasi vēl varam uzslavēt par labu precizitāti – metienos no spēles tā ir labākā Stambulas grupas komanda, tālmetienu precizitātē ar 40 procentiem (34/85) – trešā labākā visā Eiropas čempionātā. Turkiem ir neapšaubāms līderis, talantīgais Džadi Osmans, tomēr komanda punktus lielākoties gūst ar individuāliem pūliņiem. Pat pie sava sekretariāta Turcijas izlasei vidēji mačā sanāk tikai 14,8 rezultatīvas piespēles jeb tikai 23. vieta turnīrā. Salīdzinājumam Latvijas izlases bumbas kustība ir lieliska, mūsējiem spēlē ir vidēji 23 piespēles un otrā vieta aiz Spānijas.

Šoreiz laikam būsim favorīti arī zem groziem – turki izcīnīto atlēkušo bumbu ziņā ir pēdējie visā turnīrā. Līdzjutējus sagaida interesanta spēle un emocijas tribīnēs. Šoreiz atļaušos paredzēt, ka šī atjaunotā Turcijas izlase Latvijai ir pa zobam.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv