AFP/LETA

Silovam astotā vieta pasaules čempionātā 1500 metru distancē 0

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs piektdien izcīnīja astoto vietu Krievijā notiekošā pasaules čempionāta individuālajās distancēs 1500 metros.
Silovs distanci veica pārī ar norvēģi Sindri Henriksenu un finišu sasniedza pēc minūtes un 47,57 sekundēm, no sava konkurenta atpaliekot par 0,35 sekundēm.
Par pasaules čempionu tika kronēts krievs Deniss Juškovs, kurš distanci veica minūtē un 22,13 sekundēs, bet Silovs bija par 3,44 sekundēm lēnāks, kas viņam deva astoto vietu.
Sudraba godalgu izcīnīja Nīderlandes ātrslidotājs Kjelds Nuiss, kurš Juškovam zaudēja 1,53 sekundes, bet vēl deviņas sekundes simtdaļas lēnāks bija Nuisa tautietis Tomass Krols.
Pasaules čempionāts Kolomnas pilsētā risināsies līdz svētdienai. Vīrieši vēl startēs 500, 1000 un 5000 metru distancēs, kā arī komandu iedzīšanā un sacensībās ar masu startu. Silovs šosezon labākos rezultātus ir uzrādījis 1500 metros un distancē ar masu startu.
Kā zināms, janvāra sākumā Silovs palika sestais Eiropas čempionātā, kurā uzvarētāju nosaka daudzcīņas summā, savukārt pēdējā Pasaules kausa posmā Norvēģijā viņš palika 12.vietā 1500 metros spēcīgākajā A divīzijā un 20.vietā 1000 metros B divīzijā.
Šajā sezonā Silovs panācis vienošanos ar jaunu vienību – Team4Gold” komandu.
Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.
Pēc tam viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai. Soču olimpiskās spēles sportistam gan nebija veiksmīgas, labāko sniegumu demonstrējot 1500 metru distancē, kurā viņš izcīnīja 14.vietu.