Sports
Ziemas sports

Silovam vārda dienā pārsteigums izpaliek0

foto: Romāns Kokšarovs/ F/64 Photo Agency

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs piektdien Phončhanas olimpisko spēļu sacensībās 1000 metru distancē neatrada savu slidojumu, pēc finiša atklāja sportists.

Viņš piektdien izcīnīja 15.vietu olimpisko spēļu 1000 metru distancē.

“Visa distance kopumā sanāca ne savā ritmā. Neatradu savu slidojumu. Zinu, ka varu ātrāk un labāk – kaut kur sasteidzu un parādījās paviršības. Startu arī gribējās ātrāk, turklāt man nepatika arī izloze, jo bija jāskrien uzreiz pēc ledus liešanas. Tas parasti nav parocīgi, jo šādās situācijās pirmie pāri tikai “iekustina gaisu”. Man šķiet, neviens pēc ledus liešanas nav uzvarējis,” stāstīja Silovs.

Viņš startēja vienā slidojumā kopā ar amerikāni Mičelu Vitmoru.

“Arī pārinieks nebija parocīgs, jo viņam ir ļoti ātrs starts, turklāt mūsu maiņa bija uz robežas. Ja mēs būtu iznākuši viens otram blakus, man būtu bijis viņš jāpalaiž,” atklāja Silovs.

Latvijas sportists distanci veica minūtē un 9,50 sekundēs, par divām sekundēm atpaliekot no sev piederošā valsts rekorda (1:07,47), kā arī pusotru sekundi atpaliekot no sava šīs sezonas labākā rezultāta (1:08,01) šajā distancē.

“Šodien biju gaidījis kaut ko vairāk. No personīgā rekorda atpaliku divas sekundes. To gan ir grūti salīdzināt, jo aplis, kur to uzstādīju, ir ātrāks nekā šis,” teica ātrslidotājs.

“Nebiju atbrīvojies un nenoslidoju savā ritmā. It kā sacensībām biju noskaņojies maksimāli, taču dažreiz gribam izdarīt vairāk nekā varam, un tad sanāk vēl lēnāk,” secināja latviešu sportists.

Sestdien Silovam gaidāms masu starts, kas viņam ir parocīga disciplīna.

“Nebija domas taupīt spēkus. Esmu šeit atbraucis startēt, rīt būs jauna diena. Tagad vienkārši jāatjaunojas. Izlozi pa acu kaktiņam esmu redzējis, bet to neanalizēju,” teica Silovs.

Saistītie raksti

Kā vēstīts, 1500 metru distancē Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu, gūdams karjeras lielāko panākumu. Viņš no goda pjedestāla atpalika tikai par 0,32 sekundēm.

Šīs Silovam ir trešās olimpiskās spēles karjerā un viņš iepriekš izteicies, ka arī pēdējās. 2010.gadā latvietis kļuva par pirmo sportistu vēsturē, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, bet pēc tam pievērsās tikai otrajam no šiem sporta veidiem.

LA.lv