Sports

Silovs: Regbijā vienmēr ir kāds iekšējs kašķis 0

LETA

Latvijas regbija sabiedrībā vienmēr ir kāds iekšējs kašķis un tieši tas licis no amata aiziet Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidentam Jurim Silovam, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja pats Silovs.

Kā zināms, Silovs par amata atstāšanu negaidīti paziņoja novembra sākumā. Paredzams, ka LRF ārkārtas kongress notiks 30.novembrī.

“Tas nebija viegls lēmums. Prezidenta amatā nācu ar domu atrast kopsaucēju ar visiem – aicināju katram nolikt malā savas ambīcijas, lai strādātu regbija labā,” teica Silovs. “Jāatzīst, ka man tas nesanāca tā, kā vēlētos. Iemeslu ir diezgan daudz – regbija sabiedrība šobrīd vēl nav gatava uz lielāku dialogu un savstarpēju saprašanos, jo aizmugurē vienmēr ir kāds iekšējs kašķītis.”

Silovs atzina, ka punktu lēmumam par atkāpšanos pielikusi saprašana, cik daudz viņam ir arī paralēlo darbu, ieskaitot rūpes par ģimeni un Upesciema stadionu. “Nesaskaņas un kašķīši šajā laikā spieda uz smadzenēm. Tagad citiem būs iespēja nākt un parādīt. Varbūt tiešām notiks kaut kas labāks. Varbūt es biju starpposms starp pagājušo gadsimtu un šo, un varbūt nākamais prezidents aizies uz priekšu. Būšu tikai priecīgs, ja regbijs attīstīsies.”

Silovs atzina, ka regbija sabiedrībā izveidojušās divas frontes un noteicēji nav četri Latvijas spēcīgākie klubi, bet gan “mazie kabatas klubi”.

“Četri lielie klubi, kas nosaka regbija attīstību, pat paliek malā. Attīstību grib veikt klubi, kas ir tikai uz papīra. Šie papīra klubi ir kā veci vēži, tikai citās kulītēs,” skarbs bija Silovs. “Es vēlētos, lai manā vietā nāk kāds jauns un gudrs cilvēks, kuram ir vēlme un kurš nav savtīgs. Ja nomainīs valdi un ienāks gandrīz tie paši cilvēki, diemžēl attīstības nebūs.”

Silovs uzskata, ka tādā gadījumā, piemēram, valsts čempionvienībai “Livonia” jāskatās ārpus Latvijas, nav izslēgts, ka jau nākamajā sezonā tā varētu startēt Krievijas pirmās līgas čempionātā.

“Krievijas pirmā līga nav finansiāli smags variants – Sanktpēterburga, Maskava, Penza. Pirmās pārrunas ar Maskavas klubiem jau ir veiktas, bet viņi šobrīd skatās, kas notiks pie pašiem,” atklāja Silovs. “Viss atkarīgs no tā, kā noregulēsies situācija Krievijā. Kad tas stabilizēsies, ja šī pirmā līga vispār paliks, viss iespējams arī jau nākamajā sezonā.”

Silovs nenoliedza, ka vēlētos, lai atdzimst RAF meistarkomanda, tāpat kā hokejā atjaunota Rīgas “Dinamo” vienība.

Uzskaitot savus paveiktos darbus, Silovs stāstīja, ka Latvijā parādījies vairāk klubu. “Varbūt viņi ir vājāki, bet viņi ir. Neskatoties uz visām finansiālajām grūtībām, mums šobrīd jau ir septiņas nacionālās izlases. Jā, pieaugušo izlase nokritusi grupu zemāk, bet tajā izveidojies labs kolektīvs. Tāpat konkurence ir arī U-18 izlasē, kas parāda, ka spēlētājiem vēlme ir.”

“Izlases galvenā trenera Sergeja Lisko piesaistīšana devusi tikai pozitīvu. Uzskatu, ka viņš ir jauns, domājošs un gribošs treneris, bet daži labi mūsu darboņu attieksme pret viņu ir negatīva – varbūt viņi nezina, ka šis cilvēks ir saliedējis komandu un veči uz viņa treniņiem nāk ar prieku un grib Lisko vadībā spēlēt,” teica Silovs. “Tāpat uzskatu, ka esmu pacēlis Latvijas čempionāta līmeni tādā ziņā, ka spēles notiek uz vairāk vai mazāk labas kvalitātes laukumiem un zālājā, nevis tā, kā kādreiz bija VEF stadionā.”

“Pārāk daudz neesmu paspējis izdarīt, un darba vēl ir ļoti daudz,” nenoliedza bijušais prezidents, sakot, ka viņš nevienu kandidātu uz prezidenta amatu neizvirzīs. “Šajā situācijā godīgi paeju malā. Visiem mūsu klubiem ir iespēja, savstarpēji vienojoties, nonākt pie kopsaucēja.”

Silovs par LRF prezidentu kļuva 2011.gada martā, amatā nomainot Andri Deniņu, kurš federāciju vadīja kopš 1998.gada.

LA.lv