Sports
Ziemas sports

Silovs savā kroņa distancē izstājas jau pusfinālā0

AFP/Scanpix

Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam sestdien ar otro vietu vienā no starpfinišiem nepietika, lai sasniegtu finālu Phjončhanas olimpisko spēļu masu starta distancē.

Silovs izcīnīja otro vietu pirmajā starpfinišā un cerēja, ka ar to pietiks iekļūšanai pirmajā astotniekā, tomēr noslēgumā viņš tika klasificēts vien devītajā pozīcijā un neiekļuva vēlāk šodien gaidāmajā finālā.

Pusfināla skrējiens sākās ļoti lēnām, ko izmantoja Silovs, aizbēgot no konkurentiem un pirmajā starpfinišā izcīnot otro vietu. Otrajā kontrolatzīmē Silovs bija piektais, kas punktus nedeva un arī trešajā viņš palika bez punktiem. Turpinājumā latvietis vairs nesteidzās un finišu sasniedza starp atpalicējiem, tomēr šoreiz izrādījās, ka ar vienu starpfinišu otrajā vietā nepietika, lai sasniegtu finālu.

Līdz finālam Silovam pietrūka 0,23 sekundes. Viņu tieši ar šādu pārsvaru finišā apsteidza francūzis Aleksis Kontēns, kuram arī bija trīs punkti par otro vietu vienā starpfinišā.
Noslēgumā Silovs tika klasificēts 17.vietā starp 24 sportistiem.

Masu startā sportisti skrien 16 apļus, vairākās kontrolatzīmēs vācot punktus. Visvairāk punktus iespējams iegūt finišā un pirmās trīs vietas finišā saņem pirmās trīs vietas, bet ceturto vietu iegūst sportists, kuram ir nākamais lielākais punktu skaits.

Saistītie raksti

Olimpiskās medaļas masu startā tiek sadalītas pirmoreiz vēsturē. Silovs šajā distancē kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, kā arī 2015.gadā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā. Savukārt šogad viņš uz pusstundu pat kļuva par Eiropas čempionu šajā distancē, tomēr tiesnešu kļūdas dēļ toreiz sportisti veica par apli vairāk un noslēgumā uzvarētājs tika pasludināts pēc 17.apļa rezultātiem.

Iepriekš Phjončhanā 1500 metru distancē Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu, gūdams karjeras lielāko panākumu. Viņš no goda pjedestāla atpalika tikai par 0,32 sekundēm. Savukārt piektdien sportists savā vārda dienā ieņēma 15.vietu 1000 metros.

LA.lv