×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Silovs slidos Sočos

Foto no Haralda Silova personīgā arhīvaFoto no Haralda Silova personīgā arhīva

Haralds Silovs ieguvis tiesības piedalīties olimpisko spēļu sacensībās ātrslidošanā Sočos, kur startēs 1000 un 1500 metru distancēs.

Beigusies ātrslidotāju olimpiskās kvalifikācijas sarežģītā divpakāpju sistēma, kurā ņem vērā gan sekmes Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmajos četros posmos, gan katrā distancē sasniegtos rezultātus. Starptautiskā slidošanas savienība (ISU) vakar publicēja kvalifikācijas rangu tabulas. Līdz 23. decembrim ISU par katrai valstij piešķirto olimpiešu kvotu oficiāli informēs nacionālās federācijas, bet vēl pēc mēneša kļūs zināms galīgais dalībnieku sastāvs Sočos. Korekcijas vēl var ieviest savainojumi un nacionālās atlases sacensības.

Latvijā vienīgais ātrslidotājs Haralds Silovs sezonas pirmo uzdevumu ir izpildījis, nodrošinot sev līdzdalību 1000 un 1500 metru distancēs, kurās jūtas visspēcīgāks. Pusotrā kilometrā tas izdevās, pašreiz ieņemot 17. vietu PK kopvērtējumā, 1000 m – ar otro labāko rezultātu starp tiem, kuri neiekļuva PK pirmajā divdesmitniekā. Ja būs iespējams, tad treniņa un aklimatizācijas nolūkā Silovs startēs arī 500 m sprintā, kur ir trešais rezervists aiz diviem Kazahstānas slidotājiem. Sočiem viņš kvalificējies arī 5000 metros, taču jau iepriekš bija nolēmis tajā nestartēt, lai visus spēkus koncentrētu distancēm, kas padodas labāk. Desmit kilometrus Silovs šosezon nav slidojis.

Haralds nav sajūsmā par līdz šim sasniegto, tomēr arī neesot iemesla panikai. “Īpaši apmierināts neesmu par nevienu no četriem PK posmiem. Kaut cik labi gāja vienīgi Soltleiksitijā. Taču līdz olimpiskajām spēlēm viss būs kārtībā. Arī iepriekšējā sezonā šajā laikā mani rezultāti bija slikti, bet janvārī un februārī – gluži pretēji. Fiziskās sagatavotības netrūkst, veselība laba, treniņi arī. Pamats ielikts, tagad vien jāatrod pareizā sajūta, slidojot taisnēs, jāuzlabo tehniskais izpildījums, slidojumam jākļūst ekonomiskākam,” spriež Haralds Silovs.

Šosezon viņš startē ar jauniem slidu asmeņiem, kuru pareiza apstrāde būšot viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem rezultātu uzlabošanai. Nepieciešama arī neliela slidošanas tehnikas korekcija, īpaši 1500 metros, kur pašlaik tiekot iztērēts pārāk daudz spēka distances taisnajos gabalos. Haralds mainījis arī ierasto treniņu vidi, no pērn apgūtās Inceles pārceļoties uz Nīderlandi. Šonedēļ vēl laiks dažādu organizatorisko lietu kārtošanai, bet turpmāk gan visas domas un darbi tiks pakārtoti olimpiskajām spēlēm. Līdz tām viņš startēs vēl tikai vienās sacensībās 11. un 12. janvārī Eiropas čempionātā Hamāras arēnā Norvēģijā.

Šogad februārī Silovs pirmo reizi uzkāpa goda pjedestālā PK posmā, bet pasaules čempionātā Sočos abās savās kroņa distancēs ieslidoja labāko desmitniekā. Lai gan sezonas pirmā puse neiznāca tik spoža, Haralds paliek pasaules elitē un neatmet cerību Sočos izcīnīt medaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+