Dabā
Zaļā dzīvošana

Siltākais ūdens jūrā pašlaik Rīgas līča Kurzemes piekrastē0


Liepājas ziemeļu pludmale.
Liepājas ziemeļu pludmale.
Foto – LETA/Gatis Dieziņš

Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē ūdens temperatūra piektdienas rītā aizvien sasniedz +23 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Tik silts ūdens konstatēts gan Kolkā, gan Rojā, gan Mērsragā. Rīgas līča Vidzemes piekrastē saglabājas krietni vēsāks ūdens, tā temperatūra Salacgrīvā un Saulkrastos piektdienas rītā svārstās ap +15 grādiem.

Saskaņā ar Jūrmalas pašvaldības sniegto informāciju ceturtdien gan no rīta, gan vakarā ūdens temperatūra peldvietās bija +20..+22 grādi, Kauguros tā pakāpās līdz +24 grādiem.

Atklātas jūras piekrasti Kurzemē nav pametuši aukstie ūdeņi, arī piektdienas rītā ūdens temperatūra Pāvilostas un Ventspils pusē nepārsniedz +10 grādu, liecina novērojumi no satelītiem.

Tuvākajās dienās pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, tādēļ gaidāmas ūdens temperatūras izmaiņas. Kurzemes rietumkrastā un Vidzemes piekrastē ūdens pamazām kļūs siltāks, turpretī Rīgas līča Kurzemes piekrastē iespējama ūdens temperatūras pazemināšanās.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros piektdienas rītā ir +17..+24 grādi.

Saistītie raksti

Saglabājoties karstam laikam un dominējot lēnam vējam, tuvākajās nedēļās gaidāma tālāku zilaļģu vairošanās gan jūrā, gan iekšzemes ūdenstilpēs.

Veselības inspekcija aicina pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā redzama ūdens saduļķošanās un tā iekrāsošanās zaļā krāsā vai netīri zilganzaļa plēve virs ūdens, vai zilaļģu izskalojumi krastā.

LA.lv