×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Siltās cepures visas jau izdalītas

humana3_ts_6

“Visvairāk pieprasa siltas jakas, džemperus, mēteļus. Cepures visas līdz pēdējai jau izdalītas. Cilvēki prasa, bet vairs nav nevienas,” teic Antonija Indersone, kas divreiz nedēļā – otrdienā un ceturtdienā – dežurē Jēzus ev. lut. draudzes diakonijas drēbju istabā. 


Nelielajā telpā plaukti izbūvēti līdz pat griestiem. Tur glītās kaudzēs sakārtots bērnu un pieaugušo apģērbs, ko humānās palīdzības veidā sagādājuši vācu draugi no Brēmenes un Lībekas māsu draudzēm, kā arī baznīcas misija no Norvēģijas. Tieši norvēģu sūtījumos visvairāk esot silto drēbju – vilnas džemperi, jakas, cimdi un cepures. Apģērbs vienmēr ir tīrs un kvalitatīvs. Tiek pieņemti arī vietējo iedzīvotāju dāvinājumi.

Gunita Kokšarova diakonijas drēbju istabā iegriežas regulāri. “Man noder viss, lai tikai būtu silti un ērti.” Sieviete par šo iespēju izstāstījusi arī savai paziņai, sešu bērnu māmiņai, kurai sagādāt apģērbu tik lielai saimei nemaz nav viegli. Kad atkal sazvanījušās, māmiņa priecājusies, ka gandrīz katram bērnam šeit atradusi ko noderīgu.

Arī pensionāre Rita, izmantojot drēbju istabas piedāvājumu, apģērbusi gan sevi, gan savu dēlu, kurš šobrīd ir bezdarbnieks. Tagad kundze atnākusi pēc produktiem. Diakonijas darbinieki piedāvā maizi, rudenī ābolus, ķirbjus, burkānus, tagad konservus un zivis. “No lašu galvām iznāk lieliska zupa un sātīgs kartupeļu sautējums. Nedēļu ir ko ēst,” priecājas pensionāre.

 

Diakonijas darba vadītāja Līvija Putāne skaidro, ka te uzklausīs ikvienu, kam dzīvē radušās grūtības. Lai saņemtu palīdzību, nav jāuzrāda ne trūcīgā, ne maznodrošinātā izziņa. L. Putāne: “Es aicinu – nepazemojieties, nesauciet sevi par trūcīgo, nāciet tāds, kāds esat.”

 

Diakonijas darbinieces aukstajā laikā apmeklētājiem piedāvā arī siltu tēju, kafiju, kādu šķīvi karstas zupas. Drēbju kameras brīvprātīgā darbiniece A. Indersone īpašā kladē pieraksta klienta vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi, arī izsniegto mantu aptuveno svaru. “Tas tāpēc, lai būtu kāda uzskaite,” paskaidro L. Putāne.

Drēbju istabā iedzīvotāji saņem ne tikai apģērbu, bet, ja nepieciešams, arī segas, gultasveļu, traukus un citas lietas. “Par saņemtajām mantām lūdzam nelielu ziedojumu – 50 santīmus. Kāds ziedojumu kastītē iemet vairāk, cits mazāk. Mums šie līdzekļi vajadzīgi, lai samaksātu par elektrību, siltumu, telpu uzkopšanu, arī par tēju un cepumiem.”

 

Uzziņa

* Apmeklētājiem drēbju istabas durvis Rīgā, Dzirnavu ielā 118, atvērtas divreiz nedēļā, bet bezpajumtniekiem ir īpaši noteikts laiks – divas dienas mēnesī, kad viņi ierodas pēc tīrām drēbēm. Nolietoto, nemazgāto kārtu viņi parasti tepat arī pamet, bet aiziet, ieģērbušies labās un tīrās drānās.

* Latvijas mazturīgo atbalsta biedrība “Dace” aicina trūcīgos iedzīvotājus no visas Latvijas saņemt silto apģērbu Rīgā, Burtnieku ielas 33. nama pagrabstāvā. Lai saņemtu atbalstu, jāuzrāda trūcīgā vai maznodrošinātā izziņa, pensionāra, bāreņa vai invalīda apliecība. Saņemot apģērbu, cilvēks automātiski reģistrējas par organizācijas biedru un viņam jāmaksā arī biedru nauda – viens lats mēnesī. Šobrīd biedrībā ir reģistrējušies 130 maznodrošinātie cilvēki.

* Biedrības “Cēsu pensionāri” mantu placis izveidots pirms trim gadiem daudzdzīvokļu mājas pagrabstāvā. Tas darbojas pēc principa “kas vienam lieks, citam noder” un guvis ļoti lielu piekrišanu iedzīvotāju vidū. Pamatā šurp nes lietotās drēbes, apavus, grāmatas, bet gadās arī sadzīves lietas – televizori, lustras, ledusskapji. Tagad pieprasīts ir siltais ziemas apģērbs – kažoki, ziemas mēteļi, adītie džemperi. Biedrības pārstāvji gādā, lai mantu placī nonāk kvalitatīvas, tīras mantas. Šeit viss notiek bez maksas – nevienam nekas nav jāziedo, nekādas izziņas netiek prasītas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+