×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Siltās ziemas dēļ joprojām aktīvas ir ērces

Foto -© LElik83 - Fotolia.comFoto -© LElik83 - Fotolia.com
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā šonedēļ palīdzību lūdzis pacients, kuram bija piesūkusies ērce, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā.

Kā norādīja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa, šis ir ziemas sezonai neraksturīgs gadījums. Minētajam pacientam ērce bija piesūkusies mežā. Turklāt mediķi viņam konstatējuši ērču encefalītu.

Infektologi aicina iedzīvotājus ielūkoties savās potēšanas pasēs un pārliecināties, vai nav pienācis laiks revakcinācijai pret ērču encefalītu. Savukārt tiem, kuri vispār nav potējušies, šis esot labākais brīdis uzsākt vakcināciju, lai iestājoties pavasarim, kad sākas ērču tipiskais aktivitātes periods, būtu aizsardzība pret saslimšanu ar ērču encefalītu.

Ērces parasti parādās un liek par sevi manīt, tiklīdz gaisa temperatūra sasniedz +5 grādus, bet masveidīgi tās kļūst aktīvas, kad gaisa temperatūra pārsniedz +5 grādus, skaidro speciālisti. Atsevišķas ērces gan var aktivizēties arī pie nedaudz zemākas temperatūras vietās, kur sniegs jau nokusis.

Ērču aktivitātes periods parasti ilgst no marta līdz oktobrim, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos aktivitātes periods var būt garāks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+