×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. septembris, 2014
Drukāt

Siltumapgādes uzņēmumi gatavi jaunajai apkures sezonai

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas siltumapgādes uzņēmumi ir gatavi jaunajai apkures sezonai, aģentūrai BNS teica Latvijas siltumuzņēmumus asociācijas (LSUA) valdes loceklis Andris Akermanis.

Viņš norādīja, ka daļa siltumapgādes uzņēmumu vēl turpina rekonstrukcijas, ko līdz apkures sezonas sākumam pabeigs. “Situācija centralizētajā siltumapgādē šā gada pirmajā pusgadā kopumā, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, ir kļuvusi labāka, lai gan ir arī problemātiskas vietas. Tam pamats ir siltumapgādes uzņēmumu iepriekš veiktais darbs siltumtrašu atjaunošanā un biokurināmā (šķeldas) katlumāju būve. Šie darbi pamatā noritējuši ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, un tas ļāvis paaugstināt siltumenerģijas ražošanas un pārvades tehnisko līmeni, mazināt atkarību no importētās dabasgāzes, kā arī samazināt siltumpārvades zudumus trasēs,” atzīmēja asociācijas valdes loceklis.

Vienlaikus Akermanis norādīja, ka maz izmaiņu ir patērētāju pusē, jo renovēto un siltināto namu skaits kopumā Latvijā ir niecīgs.

Viņš arī pastāstīja, ka iedzīvotāju parādsaistības par apkuri ir samazinājušās, kaut gan nav pazīmju, ka būtu uzlabojusies klientu maksātspēja. “Tekošo rēķinu apmaksa ir uzlabojusies, bet bez izmaiņām ir saglabājušies iepriekšējo gadu parādi. To samazināšanā nav nekādas izmaiņas,” teica asociācijas valdes loceklis.

Viņš piebilda, ka zināma norēķinu uzlabošanās notikusi vairāku iemeslu dēļ, piemēram, ieviešot vietējo kurināmo un samazinot zudumus siltumtrasēs, daļa uzņēmumu ir samazinājuši vai vismaz nav cēluši siltumtarifus. Arī dabasgāzes cenas ir nedaudz samazinājušās, salīdzinot ar pagājušo gadu. Bez tam iepriekšējā ziema kopumā bija samērā maiga, norādīja Akermanis.

LSUA apvieno 63 siltumapgādes uzņēmumus un nodrošina ilgtspējīgu centralizētās siltumapgādes jomas attīstību Latvijā, līdzsvarojot siltumenerģijas lietotāju, siltumenerģijas piegādātāju, vietējā kurināmā izmantošanu un vides aizsardzības intereses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+