Uncategorized

Siltumenerģijas tarifi jaunajā apkures sezonā, visticamāk, nesamazināsies 16

Foto – LETA

Latvijā siltumenerģijas tarifi jaunajā apkures sezonā, visticamāk, saglabāsies pašreizējā līmenī, otrdien intervijā Latvijas Radio prognozēja Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) valdes loceklis Andris Akermanis.

Viņš skaidroja, ka tarifu izmaiņas ir atkarīgas no kurināmā veida. “Tie uzņēmumi, kas ir godam apguvuši Eiropas fondus un pārgājuši uz šķeldu, tiem tarifs saglabājas tas pats. Ja notikusi kurināmā pāreja no gāzes uz šķeldu, tad tarifi pat samazinās. Uzskatāms piemērs ir Liepāja,” teica Akermanis.

Savukārt, gāzes cenas jaunajā apkures sezonā ir grūti prognozēt. “Tur, kur ir tikai gāze, tur diemžēl nav cerību, ka tarifi ies uz leju, ja vien nekritīsies gāzes cena. Varbūt ziemā gāzes cena samazināsies, tad arī tarifi ies uz leju,” teica asociācijas valdes loceklis, taču atzina, ka pagaidām indikācijas par gāzes cenas samazināšanos neesot.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā siltums ir jātaupa. “Mēs siltumu šķērdējam, netaupām. Mēs nerūpējamies par mājām, lai tās būtu sakārtotas, mēs tās nesiltinām. Eiropas nauda guļ zemē un to neņem. Sauksim lietas īstajā vārdā,”  teica Akermanis.

Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija apvieno 63 siltumapgādes uzņēmumus un nodrošina ilgtspējīgu centralizētās siltumapgādes jomas attīstību Latvijā, optimāli līdzsvarojot siltumenerģijas lietotāju, siltumenerģijas piegādātāju, vietējā kurināmā izmantošanu un vides aizsardzības intereses.

LA.lv