Foto-Shutterstock

Siltumizolācijas materiāli, kas grauzējiem nav pa zobam 0

Būvējot vai renovējot māju, vienmēr tiek ierīkots arī atbilstīgs siltinājums. Tomēr reizēm siltumizolācijas materiāli ne tikai pasargā māju no aukstuma un vasaras tveices, bet arī rada lielisku mājvietu grauzējiem. Kā izvēlēties piemērotāko, kas būs silts, bet nepatiks pelēm un žurkām?

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

– Grauzēji par mājvietu visbiežāk izvēlas tieši siltinājumu, kur ierīko savas ejas un migas. Nevienu no mūsdienās pieejamajiem siltināšanas materiāliem grauzēji neēd, taču lielu daļu grauž labprāt. Turklāt nelūgtos viesus padzīt ir visai grūti. Tāpēc, izvēloties materiālu, rūpīgi jāizvērtē tā īpašības, arī esamība grauzēju ēdienkartē, – skaidro celtniecības uzņēmuma “KMT projekts” valdes loceklis Māris Stiprais.

Ekovate
Foto – Shutterstock

Ekovate

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieredze liecina, ka ekovate ir viens no populārākajiem siltumizolācijas materiāliem, kurā grauzēji neapmetas uz dzīvi.

Materiāla ieklāšanai izmanto speciālas iekārtas, kas to izkliedē vienmērīgi. Kad ekovate sāk sastingt, to apstrādā ar speciālu rulli.

Ekovate ir mīksts materiāls. Kāpēc tā nepatīk grauzējiem? Ražošanas procesā tai pievieno ortoborskābi, kas grauzējiem izraisa atūdeņošanos un smakšanu. Ja arī kāda pele nolemj ekovatē ierīkot migu, tā ātri šo vietu pamet, nespējot vairoties. Ar skābi apstrādātajai ekovatei ir antiseptiskas īpašības, sakarstot tā izdala daudz mitruma, tāpēc ir pietiekami ugunsdroša siltināšanai, lai gan ekovati izgatavo no celulozes. Cilvēkam tā ir nekaitīga, un šo materiālu var izmantot siltināšanai iekštelpās, arī istabu starpsienās. Tā laika gaitā nepelē un nesadalās.

Izmaksas ar iestrādi – aptuveni 24 eiro par kubikmetru, taču cenu ietekmē iestrādes apjomi un attālums, kurā tā jāved līdz klientam.

Foto – Shutterstock

Putu stikls

Putu stikla granulas ir jauns, viegls celtniecības un izolācijas materiāls. To izgatavo, stikla lauskas samaļot un karsējot ar silīcija karbīdu, kas veicina izplešanos. Iegūtās dažāda izmēra granulas un loksnes ir videi draudzīgs materiāls.

Tam ir lieliskas siltumizolācijas īpašības, tas nedeg, ir aptuveni 20 reižu vieglāks par granti – kubikmetrs sver aptuveni 150–170 kilogramu. Šis materiāls nepatīk ne tikai grauzējiem, bet arī kukaiņiem.

Putu stikla granulas lieto līdzīgi kā smalko frakciju keramzītu. Savukārt plāksnes var stiprināt pie iekšējām vai ārējām sienām. Cena – aptuveni 125 eiro par kubikmetru.